Hırsızı peçe de kurtaramadı

Hırsızı peçe de kurtaramadı
Hırsızı peçe de kurtaramadı
Kadın kıyafeti giyip yüzünü peçeyle örten hırsız polis baskınında yakalandıADANA - Adana’da, 9 ayrı suçtan aranan erkek zanlı, operasyonda polisten gizlenmek için kadın kıyafeti giyip peçeyle yüzünü örtmesine rağmen yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlık, yaralama ve polise silahlı mukavemet suçlarından aranan Yıldırım A’yı (17) yakalamak için çalışma başlattı.

Birlikte hırsızlık yaptığı ekibe elebaşı olabilmek için, gruptan F.D. ve H.N’yi silahla yaralayan Yıldırım A’nın Şehit Erkut Akbay Mahallesi’nde oturduğunu belirleyen ekipler, sabaha karşı evine operasyon düzenledi.

Ekipleri fark edince kadın kıyafetleri giyinip, yüzünü peçeyle örten Yıldırım A, kız kardeşlerinin odasına girerek saklanmaya çalıştı. Arama sırasında kadın kılığındaki Yıldırım A’dan şüphelenen ekipler, kadın polisle yaptıkları aramada, zanlıyı belirledi.

Etek, bluz ve başında peçeyle kız kardeşlerinin arasına gizlenmeye çalışırken yakalanan Yıldırım A, üzerini değiştirdikten sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Evde yapılan aramada ise çalıntı olabileceği düşünülen çeşitli elektronik eşya ele geçirildi. Zanlı, Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından 18 yaşını doldurmadığı gerekçesiyle Çocuk Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Yıldırım A’nın ağabeyi Yılmaz A’nın da bir gün önce Akıncılar Mahallesi’ndeki bir evden hırsızlık yapmaya çalışırken suçüstü yakalandığı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandığı öğrenildi.(aa)