Hırsızın itirafı: Çete lideri sayesinde kurtuluyorduk

"... Hırsızlık yapmak için çeteye katılmak zorundalar. Çünkü, çete adamı korur. Karakola düştüğünde gelip karakoldan alır..."
Karadolap'taki hırsızlık çeteleriyle ilgili Radikal gazetesinde...

İSTANBUL - "... Hırsızlık yapmak için çeteye katılmak zorundalar. Çünkü, çete adamı korur. Karakola düştüğünde gelip karakoldan alır..."
Karadolap'taki hırsızlık çeteleriyle ilgili Radikal gazetesinde Ekim 2006'da yayımlanan haberde adını vermek istemeyen bir genç bunları anlatıyordu. Karadolap'takiler bir çetenin mahalledeki gençleri önce uyuşturucuya alıştırdığını, ardından da hırsızlığa zorladığını söylüyordu.
İfadelerinde konuştular
Liderliğini firari sanık Hamit Şehirli'nin yaptığı çeteyle ilgili dava dün İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada söz alan sanık Evren Atalay, oyuncular Ceyhun Yılmaz ve Paşhan Serkan Yılmazel'in Beşiktaş'taki evinden hırsızlık yaptığını kabul etti.
Atalay, ifadesinde Hamit Şehirli'den de söz etti. Hırsızlık suçundan yakalandığında polise Hamit Şehirli ismini verdiğinde her seferinde serbest kaldığını söyledi. Diğer sanık Cafer Bülbül de yedi yıldan beri Şehirli ve kardeşlerinin yanında hırsızlık yaptığını anlattı: "Hap alıp hırsızlık yapıyorduk. Hırsızlık yapmayınca Hamit ve kardeşleri bizi dövüyordu. Vücudumda mermi yaraları var. Hırsızlığa gitmeyince silahla bana ateş etmişlerdi. Gittiğimiz yerlerin çevresinde oldukları için kaçmamız mümkün değildi. Haklarında suç duyurusunda bulundum, fakat sabıkam olduğu için ilgilenmediler."
Hamit Şehirli tarafından öldürüldüğü iddia edilen Feryat Kılıç'ın babası Mehmet Kılıç sanıklardan şikâyetçi olurken, oyuncular Yılmaz ve Yılmazel 'hırsızı görmediklerini' söyleyerek şikâyetçi olmadı. Duruşma ertelendi.