Hırsızlar barikat kuran polisi ezdi

Hırsızlar çaldıkları otomobili, barikat kurup yolu kesen polislerin üzerine sürdü. Ezilen bir polis şehit oldu, daha sonra çıkan çatışmada da hırsızlardan biri öldürüldü.
Haber: ADEM GÜVEN / Arşivi

İZMİR - Hırsızlar çaldıkları otomobili, barikat kurup yolu kesen polislerin üzerine sürdü. Ezilen bir polis şehit oldu, daha sonra çıkan çatışmada da hırsızlardan biri öldürüldü.
Çiğli ilçesinden çalıntı olduğu belirlenen, içinde biri kadın dört kişinin bulunduğu otomobil, dün sabah saat 05.00 sıralarında Ege Üniversitesi'nin arkasındaki Hasan Tahsin İş Okulu önünde polis tarafından durdurulmak istendi. 'Dur' uyarısına karşın otomobildeki zanlılar hızla kaçarken, polis, aracın geçebileceği güzergahlarda önlem aldı. Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli 36 yaşındaki polis memuru Kurtuluş Karabacak da ekip aracıyla yola barikat kurup zanlıların aracını beklemeye başladı. Bu sırada gelen zanlılar, kaldırımda bekleyen Karabacak'a çarptı. Karabacak olay yerinde öldü, zanlılar izlerini kaybettirdi.
Zanlıların kaçtığı otomobili Yeşilova Mahallesi'nde terk edilmiş olarak bulan polis, otomobili kullanan kişinin hırsızlık suçundan sabıkalı Emin Yamanlı olduğunu belirledi ve Mevlana Mahallesi'ndeki evinin çevresine pusu kurdu. Bir süre sonra eve gelen Yamanlı, 'Dur' ihtarında bulunan polislere kurusıkı tabancayla ateş ederek kaçmaya çalıştı. Uyarı ateşine rağmen kaçmayı sürdüren Yamanlı, göğsünden vurularak ağır yaralandı. Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Yamanlı hayatını kaybetti. Polis, olaya karıştıkları ileri sürülen E.E. ile D.E. adlı kadını da 1776. Sokak'ta yakaladı, kaçan zanlılardan A.K. ise aranıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7599047599040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.