Hırsızlar düğün alayıyla geliyor!

ANKARA - Yazları artan hırsızlık olaylarını mercek altına alan polis, büyük kentlerde çalışan hırsızlık şebekelerinin özellikle yeni evli çiftleri hedef aldıkları belirledi.
Nikâh ve düğün salonlarını mesken tutan çetelerin çalışma yöntemi şöyle: Şebeke üyelerinin bir davetli gibi girdikleri düğün salonlarında çifte takılan altınları gözüne kestiriyor. Bu kişiler daha sonra düğün konvoyunun peşine takılarak yeni çiftin evini tespit ediyor. Belirlenen evin ziline çeşitli bahanelerle basan şebeke üyeleri, çiftlerin balayına çıkıp çıkmadığını kontrol ediyor. Ardından uygun zamanda eve girip tüm çekmece ve dolapları didik ediyor. Ziynet eşyalarını bulgur, pirinç kavanozlarının içine koymak düğün sonrası eve giren hırsızları kandırmaya yetmiyor.
Düğün salonlarına giren küçük yaştaki hırsızların da gelin ve damada takılan ziynet eşyasını çalmak için organize bir şekilde çalıştıklarını  belirten polis, son yıllarda bu yöntemle yaşanan hırsızlıkların sayısındaki artışa dikkati çekerek düğün sahiplerini uyardı. (aa)