Hırsızlar üst düzey çalışıyor!

Sabancı Holding'in CEO'su Celal Metin'in villasına hırsız girdi. 50 bin dolar değerinde eşya çalan ve bıraktığı parmak izinden kimliği belirlenen hırsız aranıyor.

İSTANBUL - Sabancı Holding'in CEO'su Celal Metin'in villasına hırsız girdi. 50 bin dolar değerinde eşya çalan ve bıraktığı parmak izinden kimliği belirlenen hırsız aranıyor. Eski Başbakan Tansu Çiller'in yalısındaki soygun ile ilgili polis araştırmaları da sürüyor.
Sabancı Holding'in CEO'su Celal Metin'in Üsküdar Havuzbaşı Mahallesi Dağlar Doktor Caddesi 8 numaradaki villasına iki gün önce hırsız girdi. Emniyet yetkilileri hırsızlığın 10 Ocak Pazartesi günü saat 03.00 sıralarında meydana geldiğini belirledi. Hırsızın dış kapıyı kırdıktan sonra bahçeye, buradan da zemin katın penceresinden binanın içine girdiği anlaşıldı. Villa içinde yapılan araştırmada ise iki yağlıboya tablo, bir gümüş gaz lambası, bir gümüş yemişlik, bir gümüş sigara kutusu, bir dizüstü bilgisayar ve bir antika tespihin çalındığı tespit edildi. Hırsızlık Büro Amirliği Ekipleri odalardaki eşyalar üzerinde yaptığı incelemede hırsızlıktan sabıkalı olan bir kişinin parmak izlerine ulaştı.
Çiller'in yalısına denizden gelmişler
Metin'in villasının soyulduğu saatlerde Tansu Çiller'in İstinye'deki yalısına da hırsız girdi. Hırsızların yalının denize bakan penceresinden içeri girdikleri anlaşıldı. Yetkililer, hırsızların açıkta bulunan piyasa değeri yüksek ziynet eşyası ve değerli eşyayı çaldığını söyledi. 24 saat polisler tarafından korunan yalının çevresindeki güvenlik kamera kayıtları da incelemeye alındı. Polis, yalı içerisinde 35 ayrı parmak izine ulaştı.


    http://www.radikal.com.tr/7345157345150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.