Hırsızlara karşı kurdukları tüfekli tuzak sonları oldu

Balıkesir'in Edremit ilçesine Güre beldesinde yaşlı çift, yazlıklarına girdikleri sırada, hırsızlara karşı kurdukları pompalı tüfekli düzeneğin ateş olması sonucu yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Musa Göçmez (80), beldedeki yazlığına hırsızlara karşı kendi imkanlarıyla yarı otomatik pompalı tüfekle ateşleme düzeneği kurdu. Göçmez, eşi Emmy Elze Göçmez (75) ile Almanya 'dan tatil için Türkiye 'ye geldi. Yazlıklarına giden Musa Göçmez'in paspasa basmasıyla düzeneğin harekete geçmesi sonucu pompalı tüfekten çıkan 8 saçmadan 5'i Musa Göçmez'e, 3'ü eşi Emmy Elze Göçmez'e isabet etti. 

Yaşlı çift, olay yerinde yaşamını yitirdi. Çiftin cenazeleri Edremit Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı, geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Musa-Emny Elze Göçmez çiftinin Almanya'da yaşadıkları ve Güre'deki yazlıklarına yaz aylarında tatil için geldikleri öğrenildi.
 
ELEKTRİKLİ DÜZENEĞİN ŞALTERİ VAR
Makine mühendisi olduğu öğrenilen Göçmez’in elektrikli düzeneği dubleks evinin üst katındaki çelik kasanın bulunduğu odanın önündeki merdiven boşluğuna kurduğu öğrenildi. Odanın girişindeki paspasa basıldığında elektrikli devredeki iki kutbun birbirine temas etmesiyle düzeneğin devreye girdiği ve terasa çıkılan merdiven boşluğundaki duvarda asılı olan ve namlusu oda girişine bakan tüfeği ateşlediği belirlendi. Düzeneğin gerektiğinde devre dışı bırakılması için bir de akımı kesmeye yarayan şalteri olduğu ortaya çıktı. Çiftin eve girdiklerinde bu şalteri indirmeyi unuttukları öğrenildi. (AA)