Hırsızlığa karşı 'kaz'lı çözüm

Hırsızlığa karşı 'kaz'lı çözüm
Hırsızlığa karşı 'kaz'lı çözüm

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan halkı uyardı: Hırsızlara karşı bahçede 'kaz' besleyinHASAN ÖZBEK

ISPARTA Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, hırsızlara karşı vatandaşların bahçelerinde ‘kaz beslemeleri’ önerisinde bulundu.
Yedişehitler Mahallesi'nde bulunan Miraç Camii'nde dün öğle namazından sonra cemaatle bir araya gelen Emniyet Müdürü Ahmet Kemal Seyhan, cemaate çeşitli suç şekillerini ve almaları gereken önlemleri anlattı. Seyhan, hırsızlık olaylarını anlatırken ilginç bir öneride bulundu. Avrupa ülkelerinde hırsızlıklara karşı tedbir amaçlı kaz beslendiğini söyleyen Seyhan, “Kaz, çok uyanık ve hassas bir hayvandır. En ufak bir seste ortalığı birbirine katar. 2- 3 katlı müstakil bahçeli evi olanlar hiçbir şey yapmıyorlarsa bahçelerinde birkaç kaz besleyebilirler” dedi.
Seyhan, cami cemaatine yaşlıları yanlız bırakmamaları, yaz aylarında hayır adına para toplayanlara itibar edilmemesi, maaş kuyruğunda dikkatli olunması, kapıdan alışverişlerden uzak durulması, boş senede imza atılmaması uyarısında bulundu. Dolandırıcıların, ‘Geçen senin çocukla görüşmüştüm. Adı neydi unuttum’ demesi üzerine kişilerin aile kimlik bilgilerini açıkladığını belirten Seyhan, “Tanımadığınız birine kesinlikle kimlik bilgilerinizi açıklamayın. Yanınıza gelen yabancılara inanmayacaksınız. Her gördüğün kravatlıyı adam yerine koymayacaksınız. Kim çok laf ediyorsa, kim paradan bahsediyorsa bilin ki üzerinizdeki 3- 5 kuruş gidecektir” diye konuştu.(dha)