Hırsızlık çetesine 'Süpürge' operasyonu

Gasp ve hırsızlıktan adam kaçırmaya haklarında 70 suç kaydı bulunduğu iddiasıyla 'Süpürge' adı verilen operasyonda gözaltına alınan 22 zanlıdan yedisi tutuklandı.

İSTANBUL - Gasp ve hırsızlıktan adam kaçırmaya haklarında 70 suç kaydı bulunduğu iddiasıyla 'Süpürge' adı verilen operasyonda gözaltına alınan 22 zanlıdan yedisi tutuklandı.
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri geçen hafta Bağcılar, Bakırköy, Fatih, Bahçelievler, Büyükçekmece ve Zeytinburnu'nda 'Süpürge' adıyla eşzamanlı operasyon düzenledi, üçü kadın 22 kişi gözaltına alındı. Emniyet'ten yapılan açıklamada, zanlılar hakkında '19 ayrı işyerinden kasa hırsızlığı, arkadan çarpmak suretiyle 13 ayrı oto hırsızlığı, sekiz defa Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet, altı defa uyuşturucu madde bulundurmak ve satmak, yedi defa banka takipli gasp, yedi defa sahtecilik, iki defa polisle silahlı çatışmaya girmek, iki ayrı kapkaç, kuyumcu gaspı, silahla yaralama ve plaka hırsızlığının da aralarında bulunduğu 70 ayrı dosya düzenlendiği belirtildi.
Yetkililer, "Genellikle bankadan çıkanlar hedef seçiliyor. Bazıları bankaya girip, yüklü miktarda para çekenleri dışarıdakilere bildiriyor. Dışarı çıkan kişi de gasp ediliyor" dedi. Gözaltındaki bir zanlının da, Atatürk Havalimanı'ndaki free-shopları işleten güvenlik şirketinin bilgi işlem bölümünde çalıştığı ve verdiği bilgilerle bir turistin 145 bin dolarının çalındığı belirtildi. İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan, aralarında çetenin lideri olduğu öne sürülen Muammer Sekman'ın da bulunduğu yedisi 'çıkar amaçlı organize suç örgütü kurmak, gasp ve yaralama, suçlarından tutuklandı, 15 kişi ise serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7424777424770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.