Hırsızlık ganimetleriyle yedi market açtılar

Polisin beş ilde eşzamanlı olarak yaptığı operasyonda 68 hırsızlık olayına karışan 27 kişi yakalanırken, zanlıların çaldıkları mallarla yedi ayrı market açtığı ortaya çıktı.

ESKİŞEHİR - Polisin beş ilde eşzamanlı olarak yaptığı operasyonda 68 hırsızlık olayına karışan 27 kişi yakalanırken, zanlıların çaldıkları mallarla yedi ayrı market açtığı ortaya çıktı.
Asayiş Şubesi ekiplerinin hırsızlık olaylarıyla ilgili altı aydır süren çalışmaları sonucunda önceki gün Eskişehir, İzmir, Denizli, Manisa ve Yozgat'ta eşzamanlı operasyon düzenlendi. 'Tarantula' adı verilen operasyon kapsamında Eskişehirli market sahibi İ.Y.'nin de aralarında olduğu 27 kişi yakalandı.
Operasyonda zanlıların çaldığı altı otomobil ve bir kamyonetle birlikte çok sayıda televizyon, bilgisayar, yazıcı, fotokopi makinesi, VCD oynatıcı, tost makinesi, yazarkasa, dijital fotoğraf makinesi, cep telefonu, güneş gözlüğü, altın küpe ve imitasyon takılar, banka hesap cüzdanları ve çek defterleri ele geçirildi. Emniyet yetkilileri çalıntı malların bir bölümünün İ.Y.'ye ait Eskişehir'deki markette ele geçirildiğini, bu kişinin daha önce Diyarbakır'da PKK'ya yardım ve yataklık yapmaktan bir süre tutuklu kaldığını söyledi. Yetkililer, yedi zanlının yakalanmasına çalışıldığını, beş zanlının da halen başka suçlardan cezaevinde olduğunu belirtti.