Hırsızlık mağdurları soluğu internette alıyor

"Bahçeli bir evimiz var. Babam evi koruması için bir köpek getirmişti. Belki bir insanın başına gelebilecek en trajik komik olay; hırsız köpeği çaldı..."

ADANA - "Bahçeli bir evimiz var. Babam evi koruması için bir köpek getirmişti. Belki bir insanın başına gelebilecek en trajik komik olay; hırsız köpeği çaldı..." İnternette site oluşturarak ibret alınması için yaşadıklarını aktaran mağdurların sayısı hızla artıyor!
'www.eyvahsoyuldum.com' sitesinde başlarından geçen hırsızlık hikâyelerini yazıya döken mağdurlar, hırsızların yöntemlerini anlatıp önlemleri sıralıyor.
Sekiz ayda 1156 üye
Sitenin kurucusu Işık Öztürk, emekli öğretmen. Yaşamı boyunca karşılaştığı çok sayıdaki hırsızlık olayı onu bu siteyi kurmaya yöneltmiş. Siteyi geçen yıl, eylül ayında kurduğunu ve sekiz ayda üye sayısının 1156'ya ulaştığını anlatan Öztürk, hızlı artışın, hırsızlık olaylarının ne kadar yaygın olduğunun en açık kanıtı olduğunu belirtiyor. Soyulanların site sayesinde platform oluşturduğunu vurgulayan Öztürk, "Eyvahsoyuldum.com, başından hırsızlık geçenlerin olayları anlattığı, yorum yapabildikleri, interaktif bir site. Sitemiz, 'hırsızdan alınacak en büyük intikam onun hırsızlık yöntemini duyurmaktır' sloganıyla hareket ediyor" diyor.
Sitede yaşadıklarını anlatanların, hırsızların yöntemini de ortaya koyduklarını, böylece kısmen de olsa rahatladıklarını vurgulayan Öztürk, olayları, kapkaç, dolandırıcılık, gasp, işyeri hırsızlığı, ev hırsızlığı, otomobil hırsızlığı gibi çeşitli kategorilere ayırdıklarını söylüyor. Bugüne kadar üyelerin anlattıkları 226 olaya, 555 yorum yapıldığını kaydeden Öztürk, hırsızlık olayıyla karşılaşmayanların da bilgilendiğini ifade ediyor.
Siteye ulaşan olaylar içinde en çok ev hırsızlıkları var. Bu mağdurlardan biri Adana'dan. Bahçeli evlerine hırsızlara karşı köpek almışlar. Ancak hırsızlar, bahçedeki kulübesinden köpeği çalıp kaçmış.