Hisarcıklıoğlu: Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor

Hisarcıklıoğlu: Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor
Hisarcıklıoğlu: Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor
TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) Rıfat Hisarcıklıoğlu, Taksim'deki Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, "Burada bütün mesele herkes sözünü söyledi. Biz artık sokaklar boşalsın diyoruz. Boşalsın ki daha yapacak çok işimiz var. Bir hususu özellikle belirtmek istiyorum. Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor. Bu fay hatlarıyla oynanmasın diyoruz" dedi.

ERZURUM - Biz artık sokaklar boşalsın diyoruz. Boşalsın ki daha yapacak çok işimiz var. Bir hususu özellikle belirtmek istiyorum. Türkiye 'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor. Bu fay hatlarıyla oynanmasın diyoruz" dedi.

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan istişare toplantısına TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, ETSO başkanı Lütfü Yücelik, ETB (Erzurum Ticaret Borsası) Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu ile üyeler katıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, bugünlerde en büyük sıkıntının Gezi Parkı nedeniyle başlayan eylemler olduğunu söyledi. Herkesin fikrini istediği şekilde, düşündüğü şekilde söyleyebilmesini gerektiğini anlatan Hisarcıklıoğlu demokraside insanların beğenmeme, protesto hakkı olduğunu anımsattı. Protestoların yazılı bir kurala göre yapılması gerektiğini söyleyen Rıfat Hisarcıklıoğlu, "Bu beğenmeme, protesto hakkını muhakkak yazılı olan kurallara göre yapıyor olmak lazım. Yani kanun, yönetmelik neyi müsade ediyorsa ona göre yapıyor olmak lazım. Öbür türlü 'selamun aleyküm' deyip sokağa çıktığınız zaman 3 kişi, 5 kişi, 20 kişi bu sefer kaos ortaya çıkıyor. Kaos çıktığı zaman da hem içeride hem dışarıda hepimize büyük zarar veriyor. En başta büyük zararı tüccarlar, sanayiciler, esnaf kesimi görüyor. Bize bağlı olarak işçi, çiftçi kardeşlerimiz zarar görüyor. Bu bütün ülkenin tamamının zarar görmesi demektir. Burada bütün mesele herkes sözünü söyledi. Biz artık sokaklar boşalsın diyoruz. Boşalsın ki daha yapacak çok işimiz var. Bir hususu özellikle de belirtmek istiyorum. Artık Türkiye'nin fay hatlarıyla oynanmak isteniyor. Bu fay hatlarıyla onanmasın diyoruz. Bizim hergün daha fazla birbirimize kardeşlik içinde sımsıkı dayanışma içinde olmamız lazım. Bu yüzden çok büyük zararlarımız var. Hem içeride hem dışarıda. Artık tüm üyelerimizde diyor ki 'bu iş yeter artık.' Herkes söyleyeceğini söyledi. Bu kapsamda yarın tam sayfa ilanlarımız çıkacak. İşçi, memur, esnaf, ziraat odaları, iş dünyasının diğer kuruluşları, bankalar birliği gibi STK'larla hep beraber bir çalışma yaptık. Yarın çıkacak ilanda inşallah herkes de bizim söylediklerimize dikkat eder" diye konuştu.(DHA/Nursima Keskin-Kerim Burucu)


  http://www.radikal.com.tr/113820111382017

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tamam - jooma

  sayın hisarcıklıoğlu çözümü net bir şekilde belirtmiş. bütün kitlede sabırsızlıkla bu açıklamayı bekliyordu. yüreğimize su serpti. hükümete diyeceği birşey yok mu acaba??

  Bülent Arıınç'ın Evladı - berkayhür

  Sen önce danışman olarak aldığın Bülent Arınç'ın oğlunu hesap ver.Hangi vasıfla oraya geldi. Ekonometri okumuş, Almanya'da İktisat ve Fransa'da Borsa Sistemleri Yüksek Lisansı yapmış insanlar yerine neden onu seçtiğini açıkla.(Başvuran tanıdıdığımdır.)

  ... - Barnabycik

  Meseleyi yanlış anlamışsınız Rıfat Bey! Evet herkes sözünü söyledi... ama biz sözümüzü söylediğimiz için göz altına alındık... tehdit edildik... gaza boğulduk... Sözle değil, tazyikli suyla püskürtüldük... İşte mesele bu!!! Bilmem anlatabildim mi?

  FAY MESELESİ.. - Düzgün Baba

  Bu fayları kimin yarattığından nedense bahsetmemiş, Hisarcıklıoğlu..

  Yaniliyorsunuz - semapost

  Yaniliyorsunuz, bu olaylarda en buyuk zarari tuccarlar odemedi, herseyden once eylemlere katilan ve vahsete donusen polis saldirilarinda yaralanan ve olen insanlar ve vicdani daralan herkes odedi ve odemekte. Fay hatlari olan bir ulkede, fay hatti var diye aman sek sek oynama kabilinden gosteri yapma, hayir deme, karsi durma yerine, ulkeyi bolmeye yonelik benim halkim benim insanim benim kudretim benim polisim benim herseyim akliyla fay hatlarina birer birer var gucuyle saldiran bu hatlari kiran yikan politik icraatlardan kacinmak gerek. Huzur, kanun ve yasakla degil, gercek ilgi ve anlayisla saglanir. Herkesin her zaman her konuda hemfikir olmasi olanaksiz, ancak bu mumkun olmayani zorla dayatmak var olmayan fay hatlarini bile yoktan yaratir.

  O fay hatlarıyla oynayan başbakan. - citizen

  O halde önce başbakanınıza inceden bir ayar çekin de fay hatları üzerinde oynaşacağına atını koşturacak başka bir yer bulsun kendine. Bakın bütün şöyle kalkındık, böyle büyüdük palavralarına rağmen uluslararası bütün istatistikler yerlerde süründüğümüzü gösteriyor. Yalan mı onlar. Onlar yalansa bu ülke halkının çektiği sefalet, ay sonunu getirememe kaygısı ve hepsinin ötesinde ağzını kapamak bilmeyen başbakanın her konuşmasının yarattığı gerginlikte mi yalan. Bu ülkede ayakta kalan yalnızca sizlersiniz. Yani AKP ve onun yandaşları.

  Basbakan - Buffalo Bill

  Efendi, bunlari gidip basbakana soylemeniz lazim. 5 kisi olmus, 10larca kisi gozunu kaybetmis, 10binden fazla yarali var. Simdi cikip herkes sozunu soyledi dagilin demek ne kadar adil sizce? Basbakan, en ufak bir ozur bile dilemis degil. Ne istifa var ne gorevden alma. Bu durumda millet neden dagilsin ki?