HIV için oteli taşladılar

Fuhuş operasyonunda gözaltına alındıktan sonra HIV taşıdığı tespit edilince, Erzurum Emniyeti yetkililerince teşhir edilen Ukraynalı Oksana Topor'un yakalandığı otele saldırı düzenlendi.

ERZURUM - Fuhuş operasyonunda gözaltına alındıktan sonra HIV taşıdığı tespit edilince, Erzurum Emniyeti yetkililerince teşhir edilen Ukraynalı Oksana Topor'un yakalandığı otele saldırı düzenlendi.
Kongre Caddesi'ndeki Karahan Otel'in önüne önceki akşam gelen bir grup genç, "AIDS'i bu otel başımıza bela etti. Şeytan taşlar gibi taşlayın" diye bağırdı. Ellerinde döner bıçakları da bulunan grup, polis tarafından mühürlenen giriş kapısını kırarak içeri girmek istedi. Polis otosuna taş atan saldırganlar karanlıkta kaçtı.
Bir polis yetkilisi, "Kadınla ilişkiye girenlerin tepkisi olabilir. Ayrıca, Şıpkızınlılar olarak bilinen kadın satıcıları da bu işi yapabilir. Çünkü, Ukraynalı kadının HIV taşıdığı çıkınca kadın ticareti bıçak gibi kesildi" dedi.
AKP'den teşhire destek
Öte yandan AKP milletvekili Mücahit Daloğlu, önceki gün Emniyet Müdürü Tahsin Demir'e destek ziyaretinde bulundu. Daloğlu, Topor'un tanınması açısından teşhirin isabetli yapıldığını söyledi. Emniyet'in düzenlediği basın toplantısı sırasında fuhuş yaparken yakalanan Oksana Topor ayakta teşhir edilmiş ve 'canlı bombadan daha tehlikeli' olduğu söylenmişti.