Hız kazası: 10 ölü

Elmadağ ilçesinde biri yabancı plakalı iki otomobilin çarpışması sonucu 10 kişi öldü, iki kişi de ağır yaralandı.

ANKARA - Elmadağ ilçesinde biri yabancı plakalı iki otomobilin çarpışması sonucu 10 kişi öldü, iki kişi de ağır yaralandı.
Almanya'dan Kayseri'deki yakınlarını ziyarete giden gurbetçi ailenin içinde bulunduğu Faruk Gök yönetimindeki Mercedes marka otomobil, dün saat 11.00 sıralarında, Kırıkkale - Ankara karayolunun 39'uncu kilometresinde, aşırı hız nedeniyle orta refüjü atlayıp önüne düşen otomobile çarptı. Kazada Kartal marka otomobilde bulunan Şaban Özcan, eşi Elmas Özcan, bacanağı Mehmet Özcan, Fatma Özcan, Şaban ve Elmas Özcan çiftinin çocukları Özgür, Bilal, Şirin ve Özlem Özcan ile kimliği belirlenemeyen bir çocuk öldü.
Mercedes marka otomobilde ise sürücü Faruk Gök hayatlarını kaybetti. Kazada Faruk Gök'ün oğlu Serkan Gök ise Ankara Numune Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi Yoğun Bakım ünitesinde, bir yaralı da Ankara SSK Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Cesetler ambulansla Elmadağ Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırılırken kan gölüne dönen yol ise Elmadağ Belediyesi'ne ait itfaiye araçlarıyla yıkandı.