Hız tutkusu yoldan çıkardı Çapan yaralı, sözlüsü öldü

Ferrari marka bir otomobil, aşırı hız yaparak O-1 Otoyolu'ndan Mecidiyeköy'e doğru ilerliyordu. 34 KK 017 plakalı lüks otomobilin içinde eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın 28 yaşındaki oğlu...

İSTANBUL - Ferrari marka bir otomobil, aşırı hız yaparak O-1 Otoyolu'ndan Mecidiyeköy'e doğru ilerliyordu. 34 KK 017 plakalı lüks otomobilin içinde eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın 28 yaşındaki oğlu Ali Erdem Çapan'la 27 yaşındaki avukat arkadaşı Ayşe Yamıç vardı. Bariyerlere çarpan otomobil daha sonra defalarca takla attı. Emniyet kemerini bağlamayan Yamıç kazada yaşamını yitirdi, ağır yaralı Çapan, tedavi altına alındı. Çapan ailesi yaptığı açıklamada otomobili ölen Ayşe Yamıç'ın kullandığını, aracın da Çapan'ın bir arkadaşına ait olduğunu öne sürdü. Hız tutkunu olarak bilinen Çapan, çok sayıda Off-Road yarışına katılmıştı.
Yamıç öldü sanılınca...
Görgü tanıklarının ifadelerine göre aşırı hızla yol alan otomobil, kontrolden çıktı. Bariyerlere çarpan 500 bin YTL değerindeki otomobil, bariyerlere çarptı ve takla atmaya başladı. Yamiç, hızla taklalar atan otomobilin camından savruldu ve karşı şeride düştü. Çapan yanmaya başlayan otomobilin içinde baygın bir şekilde hareketsiz duruyordu. Çevreden koşanlar, yanan otomobilden Çapan'ı son anda çıkardı. Alev topuna dönen lüks otomobilde patlamalar meydana geldi. Yaralıların nabzını kontrol eden çevrede toplanan vatandaşlar, Ayşe Yamıç'ın öldüğünü düşündü. Çapan ise yoldan geçen bir otomobile bindirilerek özel bir hastaneye götürüldü. Kazadan 15 dakika sonra itfaiye araçları ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekipleri, öldüğü zannedilerek kimsenin müdahale etmediği genç kadının yaşadığını belirledi. Hemen müdahale yapılan ve hastaneye kaldırılan Ayşe Yamıç kurtarılamadı.
Lüks araç itfaiye tarafından söndürüldü. Otomobilden Çapan'a ait bir tabanca çıktı. Alkollü olduğu öne sürülen Ali Erdem Çapan'ın kaburgaları kırıldı ve başından ağır darbe aldı. Kazayı öğrenen eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, hastaneye gitti.
'Aracı Yamıç kullanıyordu'
Çapan ailesi adına yapılan açıklamada, Ali Erdem Çapan'ın sözlüsü avukat Ayşe Yamıç'ın kullandığı otomobilin yağmur nedeniyle kontrolden çıkarak kaza yaptığı anlatıldı. Açıklamada ayrıca Ferrari marka lüks otomobilin, Ali Erdem Çapan'ın arkadaşı galerici Oktay Cumhur Ertan'a ait olduğu ve aracın ruhsatının da Özgen Demirtaş'ın üzerine kayıtlı olduğu belirtildi. Kazada ölen Ayşe Yamıç'ın cenazesi memleketi Trabzon'a götürüldü.