Hizbullahçılardan beşi hamalmış!

'Gaffar Okkan suikastını büyük ölçüde aydınlattığı' açıklanan Hizbullah operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden altısı serbest bırakıldı.

DİYARBAKIR - 'Gaffar Okkan suikastını büyük ölçüde aydınlattığı' açıklanan Hizbullah operasyonunda gözaltına alınan 10 kişiden altısı serbest bırakıldı.
Emniyet yetkilileri, 1 Haziran 2001 tarihinde Bağlar Beldesi'nde Hizbullah mensuplarının bulunduğu bir eve düzenlenen operasyonda yakalanan 10 kişiden beşinin eşyaları taşımak için gelen hamallar olduğunu açıkladı. Hamalların evi taşımak için geldikleri sırada operasyon yapıldığını kaydeden yetkililer, şöyle dedi:
"Hizbullah mensupları evdeki eşyaları taşıma hazırlığı içerisindeydiler. 1 Haziran 2001 tarihinde düzenlenen operasyonla örgüt mensupları başka bir yere taşınamayarak yakalandılar. Yakalananlardan 5'inin evi taşımak için gelen hamallar olduğu tespit edildi."
Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulanan beş hamal ile yakalananlardan birinin eşi olduğu bildirilen bir kadın, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Diğer dört kişinin ise Emniyet'teki sorgusu sürüyor. Yetkililer, operasyonda ele geçen dört Kalaşnikof'un Gaffar Okkan suikastında kullanıldığını açıklamıştı.