Hizbut Tahrir'den İstanbul'da 'Hilafet yürüyüşü'

Hizbut Tahrir'den İstanbul'da 'Hilafet yürüyüşü'
Hizbut Tahrir'den İstanbul'da 'Hilafet yürüyüşü'
Hizbut Tahrir üyeleri cuma namazı çıkışı Fatih Camisi'nden Saraçhane Parkına 'Hilafet yürüyüşü' düzenledi...

RADİKAL - İstanbul ’un Fatih ilçesinde Hizbut Tahrir üyeleri cuma namazı çıkışı Fatih Camisi’nden Saraçhane Parkı'na ‘Hilafet yürüyüşü’ düzenlediler. ‘Büyük ümmet yürüyüşü ve sıcak bir çağrı’ başlığında düzenlenen yürüyüşe herhangi bir müdahalede bulunulmadı. (İleri Haber)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  haber

  ,

  Fatih

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/138232313823237

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demokrasi - user396462

  demokrasilerde her türlü fikir içinde şiddet içermediği sürece ifade edilebilmelidir. vehimler ve korkular ülkeyi yeterince geri bıraktı , bırakın şu korku pompalama alışkanlığını

  - user386208

  Yav tabiki akp'den önce olduğu gibi gittikleri gün de cuma namazı gösterileri başlayacak şaşırmadık. Peki anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüsten yargılanmak falan? Tabi hayır bunlar bizim çocuklar

  Cumhuriyet'in Savcıları Nerede? - yusufdemir55

  Bu, sıradan bir gösteri yürüyüşü değil, laik cumhuriyeti ortadan kaldırmayı hedefleyen örgütlü harekettir. Laik Cumhuriyet'i hedef alanlar, böyle bir gösteri yapıp, hiç bir şey olmamış gibi çekip gidiyorlar ve hiç kimse müdahale etmiyor, gözaltı yok, tutuklama yok. Laik Cumhuriyet'in Savcıları nerede?

  HDP Karsitlari! - user395405

  Bunlara goz yuman HDP karsitlari bu gunleremi ozlem duyyorsunuz! HDP Turkiyeye bir nefes aldirmistir bunu anlamiyan su videoyu bir seyretsin!

  Bunlar nerden geldi? - Volkan1

  Yorumcu Gilgamis,bunlardan haberi var mi diye de not dusmus sonuna? 1980 lerde filan Hilafet ,Kurd sorunu vs yoktu Turkiye'de..Onun yerine sag-sol catismasi vardi,darbe sorunu vardi..O gunden bugune egitim sistemi vs ufak ufak degisitirilip,bu hilafet isteyen nesil yetistirildi ,ikidara da geldiler,artik aciktan hilafet istiyorlar.Saudi Arabistan,Afganistan,Pakistan vs bir ulke hayali kuruyorlar.Bu nesil disardan gelmedi bu ulkede,TR'de yetistirildiler hemde bu iktidar AKP tarafindan !..

  Hali pür melal - user494461

  Son halife Avrupalı krallara mektup yazarak "Anadolu'daki bir avuç Türk'ü boşverin, ben 1 milyar müslümanın halifesiyim" diyerek medet ummuştu. O müslümanlar, 1.dünya savaşında Osmanlı'yı sırtından hançerleyerek petrollerini Avrupalının hizmetine sokmuşlardı. Şimdi tekrar hilafet istiyorlar öyle mi? Hilafet isteyen gruptaki adamların tamamı hayatlarında bir tane olsun kitap okumuş mudur? Velev ki halife belirlediler, araplar tanıyacak mıdır?

  Potansiyel - Gılgameş

  İşte Türkiye'nin tehlike potansiyeli. Bıçak sırtında olan bir ülkedir Türkiye. Her an bir Tunus'a, Mısır'a, Libya'ya, Suriye'ye çevrilebilir. Hem de çok kolay. O fotoğrafa girenlerin eline verdin mi silahları olay biter. Ülkeyi yönetenlerin acaba bundan haberi var mı?