Hızlı tren biletine uçak modeli

Hızlı tren biletine uçak modeli
Hızlı tren biletine uçak modeli
Haber: HACER BOYACIOĞLU / Arşivi

29 Ekim’de seferlerine başlaması planlanan Ankara - İstanbul hızlı treninin detayları netleşiyor. Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, bilet fiyatlarının uçaktan ucuz , otobüsten pahalı olacağını söyledi. Karaman uçaklar gibi erken rezervasyona yönelik özel fiyat çalışmaları olduğunu da açıkladı. Gazetecilere Ankara-Eskişehir-Konya hızlı treninde seyahat eden Karaman, Ankara-İstanbul hattında yolculuğun 3 saat süreceğini dile getirdi. Karaman, “ Anadolu yakasında oturanlar için avantajları var, 10-15 dakika arayla sefer olacak” diye konuştu. Fiyatların biraz daha artacağını söyleyen Karaman, Temmuz sonunda tüm hattın bitebilecek durumda olduğunu ifade etti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  Ucuz

  ,

  seyahat

  http://www.radikal.com.tr/112732711273272

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BU MİLLETE MEDENİYET YASAK MI 2 - HARAYDIN

  Her il ve büyük ilçede tramvay olmalıdır. Ha para nerede? 10 tane finans yöntemi var.Her birisi aynı anda devreye sokulmalıdır. Alın size örnekler. Özel otobüs ve dolmuş firmalarına sefer satılmalı bazı saat seferlerini özel sektör yapmalıdır. vatandaşa peşin indirimli toplu bilet satılmalıdır. Bilet borsası kurulmalı günlük satılan biletlerin yüzde 25'ini önceden toplu bilet alarak sermaye veren biletlerin satımına ayrılmalıdır.Bilet sahipleri kaç bilet arzetmişse satılan bileti o oranda bölüşmelidir.Tüm finans ve yapım yöntemleri aynı anda kullanılarak 5 yıl içinde tüm büyükşehirler hızlı tren ve tramvay ve metroya, 10 yıl içinde tüm iller hızlı tren ve tramvaya kavuşmalıdır.

  BU MİLLETE MEDENİYET YASAK MI 1 - HARAYDIN

  BU MİLLETE MEDENİYET YASAK MI 1 Bu millete medeniyet niyeyse çok görülüyor. Ulaşımın yüzde 95'inin metro, tramvay ve hızlı trenle yapılması gerekir. Aksi karayolu soykırımı ile bu milleti yoketmeye katkı demektir. Bunun için acaba 50 sene daha mı beklemek gerekiyor.Otobüsün manzara seyrederek gitme karşılığı, dura dura gezerek gitme karşılığı en pahalı taşıma olması gerekir. Neymiş uçaktan ucuz otobüsten pahalı olacakmış. 40 dakikada havadan gidilecek uçak yolculuğuna 20 TL eksik vererek hızlı treni kim tercih eder uçaktan korkanlar tabi ki. Niye yolcu hızlı trende dolu gibi gözükür sefer sayısı az tutulduğu için tabi ki. Hızlı tren giden yere otobüs gitmez.Gitmemesi gerekir. Ama hızlı treni otobüsten pahalı yaparsanız tabi insan mahkum olur.Bu da cinayet demektir. karayolu soykırımına biz 30 yılda 300bin cabn verdik yetmedi mi? Niye herbüyükşehirde metro yok? Metro inşaatını başlatmayan belediyenin büyükşehir statüsüne son verilmelidir.her yıl mevcut hattın yüzde 20sinden az tramvay hattı açan belediye başkanı görevden alınmalıdır.