Hızlı tren yolsuz kaldı, yolcuyu otobüs aldı!

Hızlı tren yolsuz kaldı, yolcuyu otobüs aldı!
Hızlı tren yolsuz kaldı, yolcuyu otobüs aldı!
Eskişehir'de Yüksek Hızlı Tren (YHT) kent içi yeraltı geçiş hattı inşaat çalışmaları sırasında, yandaki demiryolu hattında çökme meydana geldi. Çökme nedeniyle Eskişehir-Ankara ve Eskişehir-Konya seferlerini yapan YHT'ler Eskişehir Garı'na gelemedi. Garda bekleyen yolcular otobüslerle yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bekleyen YHT'lere taşındı.

ESKİŞEHİR - YHT hattının kent içi yeraltı geçişi çalışmalarının sürdüğü Hoşnudiye Mahallesi Eskişehir Garı yakınlarında yıkılan İstasyon köprüsünün olduğu yerdeki demiryolu hattında sabah saatlerinde çökme oluştu. YHT hattının yer altına alınması çalışmaları nedeniyle oluştuğu belirtilen çökme, YHT seferlerini aksattı. Eskişehir'den Ankara ve Konya 'ya karşılıklı sefer yapan YHT'ler demiryolu hattındaki çökme nedeniyle gara gelemedi. Ankara ve Konya'ya gidecek olan yolcular Eskişehir Garı'ndan otobüslere bindirilerek Şarhöyük Mahallesi'ndeki Muttalip hemzemin geçidinde bekleyen YHT'lere götürüldü.

Devlet Demiryolları yetkilileri, çökmenin olduğu yerde çalışmaların sürdüğünü, kısa sürede çalışmaları tamamlayıp YHT'lerin gara gelmesinin sağlanacağını bildirdi. (Eyüp KELEBEK- Kemal ATLAN/DHA)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  KONYA

  ,

  Sabah

  ,

  Kelebek

  ,

  kent

  http://www.radikal.com.tr/116860211686026

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğru yapın - yuzucu

  AKP. düşmanı değilim,Allah için, çok önemli işler yaptılar,ancak yapılan işleri doğru yapın ve kontrol edin ki millette şüphe uyandırmayın vede sosyal medyadaki cahillere malzeme vermeyin.

  Akıllarınca dalga geçmiş yorumcular... - nitemtran

  Ben bunca yıldır sadece bu dönem hariç aynı anda onlarca proje yürüdüğünü ne şahit oldum ne de duydum. Cumhuriyet döneminin en mükemmel en verimli dönemi yaşanıyor. Ve inanın yolsuzluğun olduğu yerde bu kadar proje yürütülemez.

  NORMALDIR - pispor

  Yolsuzluk rüşvetin kol gezdiği bir ülkede demiryollarının çökmesi normaldir kimbilir inşaatında ne kadar beton Demir malzeme çalınmıştır

  Bu adamların - anaximenes

  yaptığı her şey çöküyor. Bir kaç gün önce Ankara'da köprü çökmüştü. Duble yol inşaatlarında yaşanan komedinin tam dökümü yapılmadı. Karadeniz sahil yolu keza öyle. Gerede-Kastamonu yolunun bir etabı daha ulaşıma açılmadan çökmüştü.. Marmaray yakında akvaryuma dönerse şaşırmayalım. Olanlara da.. Ülkeyi, tarihinin en beceriksiz kadroları yönetiyor, çalmaktan bir şeyi doğru düzgün yapmaya zaman bulamıyorlar..

  bak işte - gazetey

  birileri yolsuzluk yapıp demirleri çalmış olmasın.

  ihale.. - kaşınan adam

  Kimbilir inşaatını hangi yandaş müteahhit yapmıştır..