Hoca soru sattı, sınav iptal edildi

Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda çoğu hazırlık sınıfı 3 bin 500 öğrencinin girdiği İngilizce final sınavının sorularının çalınıp, bir öğretim üyesi tarafından satıldığı ortaya çıktı.
Sınav iptal edildi.

İZMİR - Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda çoğu hazırlık sınıfı 3 bin 500 öğrencinin girdiği İngilizce final sınavının sorularının çalınıp, bir öğretim üyesi tarafından satıldığı ortaya çıktı. Sınav iptal edildi.
4 Haziran'da yapılan ve her fakültede aynı saatte başlayıp biten sınavın sonuçları optik okuyucuda değerlendirildi. Yıl boyunca vize sınavlarında 30-40'ı zor alan öğrencilerin testte 100 puan aldıkları görüldü. Bunun üzerine, bazı öğrencilere sözlü sınav uygulandı. Bu öğrenciler, testte yanıtladıkları soruları yanıtlayamadı. Yüksekokul Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Kadim Öztürk, "Öğrenciler bir öğretim elemanından bu soruları satın aldıklarını itiraf etti. İddialar üzerinde yönetici konumundaki öğretim üyesinin idari görevine son verdim, soruşturma başlattım. Soruların 1 milyar liraya satıldığı söyleniyor" dedi.