'Hocaların Hocası' için devlet töreni

Pankreas kanseri nedeniyle salı günü yaşamını yitiren
'Hocaların Hocası' unvanına sahip Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer dün toprağa verildi. Dönmezer için dün 47 yıl hizmet verdiği İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) 'devlet töreni' düzenlendi.

İSTANBUL - Pankreas kanseri nedeniyle salı günü yaşamını yitiren
'Hocaların Hocası' unvanına sahip Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer dün toprağa verildi. Dönmezer için dün 47 yıl hizmet verdiği İstanbul Üniversitesi'nde (İÜ) 'devlet töreni' düzenlendi. Dönmezer'in Türk Bayrağı'na sarılı naaşı başında saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan törende konuşan Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Onun için ne söylendiyse, bunu çoktan hak etmiş bir insandır. Onun öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum" dedi.
Dönmezer'in ailesinin yanı sıra, DSP lideri Zeki Sezer, Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan ve İstanbul Valisi Muammer Güler'in de katıldığı törende çok sayıda akademisyen ve hukukçu da hazır bulundu. Sulhi Dönmezer'in naaşı, tören mangası tarafından cenaze arabasına alınarak Fatih Camii'ne uğurlandı. Dönmezer öğleyin kılınan namazın ardından Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi. İÜ Bilim ve Sanat Merkezi'nde taziye defteri açıldı.