Hocalı Katilamı'nı anmak standına saldırı: 7 yaralı

Hocalı Katilamı'nı anmak standına saldırı: 7 yaralı
Hocalı Katilamı'nı anmak standına saldırı: 7 yaralı

Arşiv

Ankara'nın merkezi Kızılay'da, Hocalı Katliamı'nı anmak için kurulan standa saldıran bir grup, 7 kişiyi darbetti

ANKARA - Hocalı Katliamı’nın soykırım olarak tanınması amacıyla imza toplamak için Gökbörü Türkçüler Derneği tarafından kurulan standa, karşıt görüşlü bir grup tarafından saldırı düzenlendi. Standı dağıtan grup, görevlileri taş, sopa ve şişelerle darbetti. Olayda 7 kişinin yaralandı.(aa)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  saldırı

  http://www.radikal.com.tr/112278311227835

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  @radensat - Sade_Vatandas

  Bu nasil bir dusuncedir nasil bir kafa yapisidir?Once kendinize bakin demekle olmuyor, her kes kendisine bakmasi lazim.Insanlarin hepsine ayni muamele yapilmasi lazim ve insanliga karsi yasanan her turlu vahset, siddet ve nefret kinanmalidir.Hocali da bunlardan bir tanesidir ve belki de fasizmde bile yasanmayan olaylari katledilen masum insanlara yasatmistir.Hocalida yasananlari kinamayanlar olabilir (insan degildir kendisi) ama ordaki seyleri goren insanlarin yaninda onlari gelyana getirecek hareketleri "halklarin kardesligi" adi altinda yapmak, hepimiz ermeyiniz demek de fasizm ile esdegerdir.

  Yanlış - Bayram Taylan

  Bu anmayı düzenleyenlerin zerre kadar ''halkların kardeşliği'' ilkesine inanmadığını, iliklerine kadar Kürt ve Ermeni düşmanı olduğunu çok iyi biliyorum. Ama yapılan bu saldırı kabul edilemez. İstedikleri yerde, kimseye zarar vermeden, kimseye kin ve nefret kusmadan istedikleri şekilde anmalarını yapabilirler, buna kimsenin zorla müdahale etmeye hakkı yok.

  önce kendinize bakın.. - redensart

  hocalıya gelmeden önce bu topraklarda 80 biner 80 biner katledilen kürtler var... siz önce yaptıklarınızı bir itiraf edin, hocalı için imzayı ondan sonra biz de toplarız...

  Yazıklar Olsun - Siyah-Paltolu-Adam

  Sözde devrimci, demokrat, halkların kardeşliğine inanan iki yüzlü, çifte standart sahibi insanlar bir halkın beşikteki bebeğinden yaşlılarına kadar katledilmesi karşısında dut yemiş bülbüle döndüğü yetmiyormuş gibi orada amaçları sadece katliamı kınamak ve imza toplamak olan insanlara tahammül edemiyorlar. İnsanların ölülerini yadetmelerini hazmedemiyorlar. Her seferinde de mazlum ayağına yatarak "faşistler bize saldırıyor" demeyi de ihmal etmiyorlar.

  Yazıklar Olsun - darwin3416

  Hocalıda masum sivil çocuk, kadın, yaşlı 700 kişi katledildi, bunu halka anlatmak isteyen kişilere yapılan bu saldırıyı kınıyorum, yazıklar olsun..