Hodri meydana hodri meydan...

Hodri meydana hodri meydan...
Hodri meydana hodri meydan...
MHP lideri Devlet Bahçeli'ye seslenen Başbakan Tayyip Erdoğan, "Hodri meydan dedin. Tamam, madem hodri meydan, tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız" dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’ye MHP’nin koalisyon ortağı olduğu 57. hükümet dönemi üzerinden yüklendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ’nun ise karnesinin ‘sıfır’olduğunu söyleyen Erdoğan, âkil insanlara da sahip çıktı. İşte Başbakan Erdoğan’ın mesajları:
HESAP SORMADIN, MESULSÜN
(Bahçeli’ye) Hodri meydan dedin. Tamam, madem hodri meydan, tüm hesabı kitabı ortaya çıkaracağız. Bir gecede bankaların kasaların boşaltıldı, yüzde 7500 faizle birilerine rantlar sağlandı. O Hükümetin ortağı olduğuna göre, bunun hesabını sormalıydın. Sormadın, dolayısıyla sen de mesulsün. Madem ‘hodri meydan’ dedin, merak etme bununla ilgili çalışmalar başlar ve her şey ortaya çıkar.
KILIÇDAROĞLU’NUN TARİHİ SIFIR
Kılıçdaroğlu’nun tarih karnesi ortada... Bakın Dersim tarihi sıfır, CHP tarihi sıfır, demokrasi tarihi sıfır, İstanbul şehir tarihi sıfır... Futbol tarihi o da sıfır. Çünkü Lefter’i orta sahadan alıp kaleye geçirecek kadar sıfır. Bitmedi, İslam ve Türkiye tarihi yıldızlı sıfır.
ÂKİLLER İYİ ÇALIŞIYOR
CHP ve MHP’nin insafsız eleştirilerine, hatta hakarete varan söylemlerine, bazı şehirlerde edepsizce kışkırtmalarına rağmen âkil insanlar, gerçekten çok güzel çalışmalar ortaya koyuyorlar. Verilen fotoğrafın, verilen mesajların son derece güçlü etkisi olduğunu görüyorum. Vatandaşlarımızın birbirinden farklı bu 9 kişiyi bir arada görünce umudu artıyor. 

Asker annesine maaş

Erdoğan, şehit yakınları ve gazilerle ilgili olarak vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamının da genişletileceğini söyledi. Terörle mücadele sırasında şehit olanların yakınları ile malul gazilerin birer istihdam hakkının ikiye çıkartıldığını hatırlatan Başbakan, “Terör mağduru sivillerin hayatını kaybedenlerin yakınlarına veya malul olanlara da bir istihdam hakkı getiriyoruz. Sosyal güvencesi olanların da maaş hakkından yararlanmasını sağlıyoruz. Evladı askerde olan ihtiyaç sahibi ailelere, ayda 250 TL ödemeye başlıyoruz.