Holigan şiddeti şoförü buldu

2. Lig A Kategorisi takımları Sarıyer ile Karşıyaka arasında dün oynanan futbol karşılaşmasına giden dört taraftar, taşkınlık yaptıkları için tartıştıkları İETT otobüsünün şoförünü bıçakla yaraladı.

İSTANBUL - 2. Lig A Kategorisi takımları Sarıyer ile Karşıyaka arasında dün oynanan futbol karşılaşmasına giden dört taraftar, taşkınlık yaptıkları için tartıştıkları İETT otobüsünün şoförünü bıçakla yaraladı.
İzmir'den İstanbul'a gelen dört Karşıyaka taraftarı, Taksim'de bir süre gezdikten sonra Sarıyer'e gitmek üzere İETT otobüsüne bindi. "Biz misafiriz biletimiz yok" diyerek para vermek istemeyen dört taraftar ile otobüs şoförü Uğur Çilingir arasında tartışma yaşandı. Bu kişilerin ücreti ödemesinden sonra otobüs hareket etti. Yol boyunca taşkınlık yapıp diğer yolcuları rahatsız eden dört taraftar, Kefeliköy Durağı'na gelindiğinde kendilerini uyaran şoför Çilingir ile tekrar tartıştı. Bu sırada, taraftarlardan biri Çilingir'i bacağından bıçakladı.
Daha sonra aracın camlarını kıran dört taraftar, otobüsten inerek kaçtı. Yolcuların ihbarı üzerine harekete geçen polis, dört kişiyi yakaladı. Gözaltına alınan dört zanlının yapılan üst aramalarında olayda kullanıldığı öne sürülen bıçak ile bir miktar esrar ele geçirildi. Çilingir, kaldırıldığı İstinye Devlet Hastanesi'ne getirilen dört zanlıyı teşhis etti. Yusuf Ziya Öniş Stadı çevresinde yapılan kontrollerde, kimliksiz oldukları tespit edilen dört Karşıyaka taraftarı daha gözaltına alındı.


    http://www.radikal.com.tr/7377667377660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.