Holigana her şey serbest!

Ege bölgesinde yayın yapan Ege TV'de canlı yayımlanan futbol programı, bir grup holigan tarafından basıldı. Çevreye saldırıp küfürler eden grup, Karşıyaka Spor Kulübü lehine sloganlar attıktan sonra kaçtı.

İZMİR - Ege bölgesinde yayın yapan Ege TV'de canlı yayımlanan futbol programı, bir grup holigan tarafından basıldı. Çevreye saldırıp küfürler eden grup, Karşıyaka Spor Kulübü lehine sloganlar attıktan sonra kaçtı.
İzmir'in Kahramanlar semtinde bulunan Ege TV'ye önceki akşam saat 23.00 sıralarında gelen yaklaşık 10 kişi, güvenlikçileri tartaklayıp içeriye girdi. Grup, Caner Erbesler'in sunduğu, Ege TV Spor Müdürü Suavi Yardım-oğlu, Bülent Buda ve Metin Gökalp'in yorumcu olarak katıldığı 'Futbol Dosyası' adlı canlı programın yayını esnasında, stüdyonun kapısını kırarak içeriye girdi. Ellerinde bira şişeleri bulunan holiganlar, masaları yumruklayıp camları kırdı, küfürler savurdu ve Karşıyaka Spor Kulübü lehine sloganlar atarak kaçtı.
Klüp başkanı görevi bırakıyor
Grubun, bir süredir Karşıyaka Spor Kulübü aleyhine demeçler verdiği öne sürülen ve 1-1 biten Türk Telekom futbol maçında taraftarların küfürlerine maruz kalan spor yazarı Metin Gökalp'i hedef aldığı ileri sürüldü. Programa 'daimi yorumcu' olarak katılan Gökalp'in, saldırıdan kısa süre önce televizyonu terk etmiş olması olayların büyümesini engelledi.
Baskının canlı yayımlanması üzerine, holiganları yakalamak için Karşıyaka ve Konak'ta operasyon düzenleyen polis, dokuz kişi gözaltına aldı. Sorgulanan bu kişilerden beşi savcının talimatıyla bırakıldı. Sorgusu süren ve bir gün ek gözaltı süresi alınan M.E.Y., M.Ş., F.H. ve D.E. bugün adliyeye sevk edilecek.
Olaydan sonra Ege TV'ye gelen İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, canlı yayında yaptığı açıklamada, "Bunlar taraftar değil, futbol anarşistleri" dedi. Grubun saldırıyı, Karşıyaka Spor Kulübü'nün amigosu olan Altar Toker'in önderliğinde gerçekleştirdiği ileri sürüldü.
TSYD ve Gazeteciler Cemiyeti saldırıyı kınarken, Karşıyaka Divan Kurulu olağanüstü toplandı. Olayı kınayan Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Levent Güngil, "16-23 Aralık'taki genel kurulda aday olmayacağım" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7659727659720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.