Hollandalı genç çeteden kurtuldu

Kuşadası'nda apartman satın almaya gelen Hollandalı 20 yaşındaki Wolter De Wit'i kaçıran silahlı çete, ailesinden 20 bin avro (yaklaşık 32 bin YTL) fidye istedi.

AYDIN - Kuşadası'nda apartman satın almaya gelen Hollandalı 20 yaşındaki Wolter De Wit'i kaçıran silahlı çete, ailesinden 20 bin avro (yaklaşık 32 bin YTL) fidye istedi. Polisin İzmir'de yaptığı operasyonla De Wit kurtarılırken, altı kişi tutuklandı. Hollanda'da yaşayan Wolter De Wit bir süre önce, babası adına bir apartman satın almak için, Kuşadası'na geldi. Hollandalı bir emlakçı kanalıyla ilçede çalışan Veda Bektaş'la görüşen genç Hollandalı, silahlı kişilerce kaçırıldı. De Wit babasıyla telefonla konuşturularak fidye istendi. Bir hafta önce Hollanda polisine başvuran Eveilene Lenie De Wit, 17 Kasım 2005 günü saat 12.00'ye kadar 20 bin avro ödenmediği takdirde oğlunun öldürüleceğini ihbar etti ve emlakçı Veda Bektaş'tan şüphelendiğini bildirdi.
Bunun üzerine, Aydın Emniyeti ve Kuşadası Emniyeti ile Jandarma harekete geçerek, olayın bağlantılarını ortaya çıkardı. Veysel Karabulut'a ait olduğu belirtilen Kuşadası Yat Limanı karşısındaki Nispet Bar ile Yaylaköy Narlıdere Mevkii'ndeki villasına baskın düzenlendi. Bu operasyonlarda De Wit'le ilgili bilgilere ulaşıldı.
Altı kişi tutuklandı
Polisin 17 Kasım'da İzmir'de düzenlediği operasyonla De Wit kurtarılırken, Bektaş gözaltına alındı. Ardından yapılan seri operasyonlarla toplam 12 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerle birlikte çok sayıda silah ve 110 gram preslenmiş TNT kalıbı ele geçirildi. Operasyon çerçevesinde gözaltına alınan altı kişi tutuklandı.


    http://www.radikal.com.tr/7637587637580

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.