Hollywood'a mevzu çıktı: Kaplumbağa saldırısında 9 yaralı

Hollywood'a mevzu çıktı: Kaplumbağa saldırısında 9 yaralı
Hollywood'a mevzu çıktı: Kaplumbağa saldırısında 9 yaralı
Silifke'nin Narlıkuyu koyunda "Nil kaplumbağası saldırısı" sonucu 9 kişinin çeşitli yerlerinden yaralandığı bildirildi

Radikal.com.tr - Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu'da, Nil kaplumbağası türü olduğu, deniz kaplumbağalarının saldırısına uğrayan 9 kişinin yaralandığı bildirildi.
Yerel basında çıkan haberlere göre, "Yüzerken bir cisim tarafından yakalanarak suya çekildiklerini" hisseden mağdurlar denizden çıkmaya çalıştıklarını fakat vücutlarının değişik bölgelerinden ısırıldıklarını söyledi.
Farklı saldırılarda toplam 9 kişi yaralanırken, "kaplumbağanın çırpınınca ısırdığı ve yaklaşık 40-50 kilo civarında olduğu” belirtildi. 
Koyda insanlara saldıran 4-5 kaplumbağa olduğu öne sürüldü. Hayvanseverler sık görülen bir durum olmayan Nil kaplumbağası saldırısının niye gerçekleştiğinin araştırılmasını istedi.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Silifke

  http://www.radikal.com.tr/114798511479853

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çıldırtırsanız Olacağı Bu! - Clear

  Sakin ve masum olarak bilinen bu hayvanları "ağlarımı parçaladı","avımı kaçırttı" diye koftiden sebeplerle ya da "zevk" için veya "eti şu hastalığa şifalıdır,kabuğu afrodizyaktır" gibi sudan egoistçe nedenlerle öldürürsen yani canına tak ettirip sabırlarını çatlatır ve çıldırtırsan,olcağı tabi ki budur.Ne hayıflanıyorsunuz? Yoksa kudurmuşlar mı deyip sıyrılacaksınız? Başlamadan batarsınız zira bildiğim kadarıyla Rabies (kuduz) virüsü,deniz hayvanlarını etkilemiyor.Siz hiç bugüne dek,kuduran bir balık türü,deniz atı,istiridye,midye,karides ya da deniz atı veya deniz yıdızı duydunuz mu?

  Hollywooda'a malzeme mi çıktı?.. - klykdns

  Meseleye bakış açınız bu mu sahiden? Sansasyonel başlığınız "katil" hiç hoş olmamış... Caretta Carettalar Akdenizliler tarafından önemsenen ve özenle korunmaya çalışan bir tür. "Katil" çağrışımı uyandırmasın... Hayvanseverlerin dediği gibi, bugüne kadar hiç olmamış saldırılar bunlar, nedenleri araştırılmalı. Akdeniz'de Caretta Carettaları huzursuz eden şey nedir? Akdeniz, onların ana yurdu, tehlike sezmiş olmalılar... Bu hayvanlar Silifke yöresinin sembollerinden biridir...

  Ve Caretta Strikes Back :))) - halukaka

  Tosbağa mülayim hayvan tabi... Durduk yerde katledince çevreciler yırtınacak, bir sürü yaygara kopacak... Üstelik en güzel koylara da konmuş durumda bu allahsız tosbağalar... Nasıl yapalım? Bir mizansen yapalım, tosbağayı piranha falan gibi lanse edelim. Sonra köpekbalıklarına yaptığımız gibi sistematik bir kıyımla yok ederiz, aynı köpekbalıklarında olduğu gibi, kötü imajlarından ötrü, insanlar da buna seyirci kalır. Köylü bile artık illuminati mantığıyla hareket ediyor. Çağa bak...