Hopa'da sel gitti 'çamur' göründü: Çizme fiyatları yüzde yüz arttı

Hopa'da sel gitti 'çamur' göründü: Çizme fiyatları yüzde yüz arttı
Hopa'da sel gitti 'çamur' göründü: Çizme fiyatları yüzde yüz arttı
Hopa'daki büyük sel felaketinin ardından vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışırken fırsatçılar da boş durmuyor. Selin ardından bir çamur deryasına dönen ilçede en önemli ihtiyaç malzemelerinden biri olan çizmenin iki katı fiyatla satıldığı belirtiliyor. Satışı yapan firma ise Belediye Başkan Yardımcısı'na ait!

HOPA - Artvin'in Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından çizme satışları patladı. Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Bayraktar'a ait inşaat malzemeleri satan firmanın 25 liralık çizmeleri 50 liraya sattığı iddiası büyük tepkiye neden oldu. İstanbul 'da çizme fiyatları 12 lira ile 60 lira arasında değişirken, aynı marka çizmenin fiyatı ise 35 lira...

Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Bayraktar’a ait inşaat malzemesi satılan firmadan, 20 ila 25 lira arasında olduğu belirtilen iş çizmelerinin 50 liraya satıldığı iddia edildi.

ELİNDE FİŞLE KAYMAKAMLIĞA GELDİ

Hopa Belediye Parkı'na elinde çizme ve satış fişi ile gelen vatandaşlar, bu fiyata tepki gösterdi. Kaymakamlığa giden ancak Kaymakam ile görüşemeyen vatandaşlar, şikayet için Esnaf Odası Başkanlığı'na yönlendirildi.

BAŞKAN YARDIMCISI: UCUZ OLANLARI BİTTİ

Hopa Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Bayraktar ise iddiayla ilgili olarak, "Çizmelerin ucuz olanları bitti. Şimdi bunlar var. Bunlar daha iyi onun için fiyatı daha pahalı" dedi.

(DHA)