Hortum, Ağrı'da can aldı

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesi ile Van Gölü kıyısında bulunan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde hortum meydana geldi. Eleşkirt'teki hortumda yıkılan duvarın altında kalan bir kişi öldü.

AĞRI/BİTLİS - Ağrı'nın Eleşkirt ilçesi ile Van Gölü kıyısında bulunan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde hortum meydana geldi. Eleşkirt'teki hortumda yıkılan duvarın altında kalan bir kişi öldü.
Ağrı'ya 25 kilometre uzaklıkta 80 haneli ve 500 nüfuslu Yelkesen Köyü'nde dün saat 11.00'de meydana gelen hortum evlerin çatılarını, elektrik direklerini söktü. Dışarıda olan köylülerin hortumu fark etmesiyle evleri yerine ilköğretim okuluna kaçması, olası bir faciayı önledi.
Öğle yemeği için tandır evinde hazırlık yapan Zeki Kahraman'ın eşi Altun Kahraman, hortum sırasında duvarın altında kalarak hayatını kaybetti. Altı çocuk babası Zeki Çelik, hortum sonrası evsiz kaldığını anlatırken, "Eğer evlerimize girmiş olsaydık, çok can kaybı olurdu. Köyün kuzeyinde bulunan 10 evin çatısı, duvarları yıkıldı" dedi.
Van Gölü kıyısında bulunan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde de önceki gece hortum meydana geldi. Hortum, Adilcevaz Çok Programlı Lisesi'nin ve bazı işyerlerinin çatısını uçurdu. Adilcevaz Kaymakamı Ömer Faruk Coşkun, "Tesellimiz, olayın haftasonu olması nedeniyle okulda öğrencilerin bulunmaması ve can kaybının olmaması" diye konuştu.
Eskişehir'in Beylikova ilçesi İmiklek Köyü'nde üç gün önce meydana gelen hortumda, 2 bin 500 kavak, 150 ceviz, 200 kiraz, 200 erik ve 150 dut ve 800 de söğüt ağacının kırıldığı belirlendi.


    http://www.radikal.com.tr/7484037484030

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.