'Hortumlu' gösteri tartışma yarattı

Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'ndeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için yapılan gösteri tartışma yarattı.

Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'ndeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için yapılan gösteri tartışma yarattı. Ellerinde hortumlarla alandaki yerlerini alan çocuklar, hortumların bir ucunu ceplerine soktular. Öğrenciler, hortumu ceplerinden çıkardıktan sonra boş ceplerini yerinden çıkarıp dışarı sarkıttılar. Bu arada, ellerinde çantalarla çocuklar arasında dolaşan iki çocuk, gösteri alanına masa kurup temsili olarak yemek yediler, eğlendiler. Gösteri, siyasi mesajlar içerdiği öne sürülerek tartışma konusu oldu.
Kutlamalar sonrası Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Mesut Aykaç, yaptığı açıklamada, Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sağlam ile görüştüğünü, tören programını ve gösterilerin metinlerini istediğini ifade etti. Kaymakam Vekili İlhan Ural'a vekalet eden İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ekrem Mengü ise gösteri programının kendisinden daha önce onaylanmış olduğunu, vekaleten töreni izlediğini ifade etti.


    ETİKETLER:

    Gaziantep

    ,

    23 Nisan