'Hoşçakal öpücüğü' cinayetle sonlandı

Bakırköy 'de kız arkadaşını evine bırakırken öptüğü için kendisine müdahale eden bazı kişilerle tartışan 15 yaşındaki genç, bıçakla bir kişiyi öldürdü, üç kişiyi de yaraladı.

İSTANBUL - Bakırköy 'de kız arkadaşını evine bırakırken öptüğü için kendisine müdahale eden bazı kişilerle tartışan 15 yaşındaki genç, bıçakla bir kişiyi öldürdü, üç kişiyi de yaraladı.
15 yaşındaki A.M. kız arkadaşı 16 yaşındaki O.H'yı önceki akşam 23.00 sıralarında evine bırakmak üzere Yenimahalle 10 Temmuz Caddesi Tayyareci Fethi Sokak'a geldi. İddiaya göre kız arkadaşını öperek vedalaşan A.M.'ye mahalle sakinleri tepki gösterdi. Mahalleden 33 yaşındaki Ersoy Rıfat Çelik, 28 yaşındaki Salih Güler, 35 yaşındaki Nurettin Okutan ve 36 yaşındaki Ali Kemal Çelikkol'un müdahalesi üzerine tartışma çıktı. Tartışma kavgaya dönüşünce, yanında bulunan bıçağı çeken A.M; Çelik, Güler, Okutan ve Çelikkol'u vücutlarının çeşitli yerlerinden bıçaklayarak yaraladı. Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Ersoy Rıfat Çelik, hayatını kaybetti. Yaralılardan durumu ciddi olan Güler, yoğun bakımda tedavi altına alınırken, Okutan ve Çelikkol ise ayakta tedavi görerek taburcu oldu. Olaydan sonra Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürülen ve geceyi burada geçiren A.M., dün Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi, nöbetçi mahkemece tutuklandı. Görgü tanıkları zanlının kız arkadaşını görmek için sık sık mahalleye geldiğini ama daha önce kimseyle kavga ettiğini görmediklerini söyledi. Hayatını kaybeden Çelik'in yakınlarıysa Çelik'in atlara çok düşkün olduğunu, 1997 yılında ayağı kırılana kadar jokeylik yaptığını ve yedi birincilik kazandığını anlattı.
'Tek oğlum boş yere gitti'
Baba Çetin Çelik, "Oğlum ve arkadaşları gece parkta otururken kız ve erkek arkadaşını görmüşler. Çok samimi olduklarını görünce de 'Ayıptır utanmıyor musunuz' deyince de tartışma çıkmış. Oğlum bıçaklanmış. Tek oğlum boş yere gitti. Kimseye zararı yoktu, sessiz sakin bir çocuktu. Herkes bıçak, silah taşıyor. Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.