Hrant Dink cinayeti kapsama alanı dışında

Hrant Dink cinayeti kapsama alanı dışında
Hrant Dink cinayeti kapsama alanı dışında
Hrant Dink'in öldürüldüğü gün Agos gazetesi önünde görülen 4 kişinin kimlik tespiti için GSM operatörlerinden gelen yanıtlar şoke etti.

İSTANBUL - Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetiyle ilgili şaşırtıcı gelişmelere bir yenisi daha eklendi.

Dink ailesinin avukatları, cinayetin işlendiği gün gazete binası önünde görüntülenen 4 kişinin kimlik tespiti için üç GSM operatöründen telefon kayıtlarını istedi.

Ancak gelen yanıt, avukatları şaşırttı: "Hrant Dink'in öldürüldüğü saatlerde Şişli'de hiçbir telefon görüşmesi yapılmadı", "İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden Şişli'de baz istasyonu yok".

Süreç, cinayet gününe ait kamera kayıtlarında şüpheli bir kişinin önce saat 11.16’da bir kumaş mağazasının önünde, daha sonra ise cinayete kısa bir süre kala saat 14.53’de bir bankanın önünde telefonla konuştuğunun tespitiyle başladı.

GSM ŞİRKETLERİNDEN KAYIT İSTENDİ

Dink ailesinin avukatları, bu kişinin konuştuğu iki noktanın bilgilerini ve cinayet günü 11.00 ile 11.25 ve 14.45 ile 15.00 saatleri aralıklarında yapılan tüm görüşmelerin listesi ve kimlere ait olduğunun tespit edilmesini istedi.

'BAZ İSTASYONU YOK'

 İki GSM şirketi, “O bölgede baz istasyonu yok, dolayısıyla görüşme de listesi yok" diye rapor gönderdi.

'KİMSE TELEFONLA KONUŞMADI'

Diğer GSM operatörü ise "Baz istasyonu var ama o zaman diliminde kimse görüşme yapmadı" dedi.

TİB 'ÖZEL HAYAT ' DEDİ Gelen bu ilginç yanıtlar üzerine avukatlar kayıtları yeniden istedi. Ancak bu kez de Telekomünikasyon İleşitim Başkanlığı’ndan (TİB) "Kayıtlar verilirse görüşme yapan kişilerin özel hayatı ihlal edilmiş olur" yanıtı geldi.

DİNK AİLESİ AVUKATI: GÖRÜŞME İÇERİĞİNİ İSTEMİYORUZ

 Gelen yanıtlara tepki gösteren Dink ailesinin avukatı Arzu Becerik, “Aslında TİB bu tavrıyla burada biraz engelleyici bir rol oynuyor. Biz belli bir yerde ve isimlerini bilmediğimiz belli kişilerin telefon görüşmelerini istiyoruz, görüşme içeriklerini talep etmiyoruz” dedi.

Dink ailesinin avukatları şimdi karara yaptıkları itirazın sonucunu bekliyor.(ntv)


  http://www.radikal.com.tr/105885310588534

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hrant Dink - verateyze

  Bütün bu sacmaliklar takip ediliyor. En sonunda gidilecek olan AIHM de bu fomat icindeki rütüsler meydana cikacak. en üzüldügüm sey, Türkiyenin adini kötüye cikartip, ceza ödemeye mecbur tutulacagidir. Suclular sadece zaman kazanmaya calisiyorlar ama, Allahtan tek dilegimiz adaletin yerini bulmasi. Yoksa bunun sonu cok problen doguracak. Onlar zaman kazanmayada calissa, allah onlara cezalarini cekmek icin daha fazla ömür verecek. Yürekleri adalete kapali olanlar, adaletin alasini ALLAHTAN görecekler.

  İlginç - fikgin

  Her habere, her yoruma döşenen cevvaliyet nedense burada yok. Tarhan Erdem'in araştırma sonuçlarına bülbül kesilenler bu habere sus pus. Orhan Miroğlu'nun bugünkü Taraf'taki yazısını teyit etmek için olsa gerek.

  Adalet için... - pekmez_2042

  Gsm operatörleri ve TİB adalet için kımıldasınlar lütfen. Konuşmaların içeriğini değil,yapılıp yapıldağı sorulmuş cevap vermek niye bu kadar çok gecikiyor. Adalet yerini bulmasın mı?

  Baz istasyonuna un serdik - Onur Cobanoglu

  Kayitlari verirsek unlar dokulur ziyan olur. Ondan seyedemiyoruz.