Hrant Dink yürüyüşüne müdahale

Hrant Dink yürüyüşüne müdahale
Hrant Dink yürüyüşüne müdahale
Hrant Dink'i ölümünün 8. yılında Ankara'da anmak için toplanan gruba polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti. Yürüyüşe katılan 20 kişi de gözaltına alındı.

RADİKAL - Hrant Dink ’i ölümünün 8. yılında Ankara ’da anmak için toplanan gruba polis müdahale etti. Çıkan olaylarda 20 kişi gözaltına alındı.

Grup, Sakarya Meydanı’nda toplandı. Bir süre sonra grup, Adalet Bakanlığı ’na yürümek istedi. Polis, Milli Müdafaa Caddesi’ne kadar grubun yürümesine izin verdi.

Buraya gelindiğinde polis, “Açıklamanızı burada yaparak dağılın” uyarısında bulundu. Göstericiler, açıklamayı bakanlık önünde yapmak istedi.ha sonra biber gazıyla göstericileri dağıttı.

Ortamın gerginleşmesi üzerine polis, gruba müdahale etti. Önce su sıkan polis, daha sonra biber gazıyla göstericileri dağıttı.

Hrant Dink için ölümünün 8. yılında yürüyüş


  http://www.radikal.com.tr/127580812758081

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hiç soğumayan SIZIM.. - user962543

  Çocukluğumda, Soğuk havalarda minik ellerim üşüdüğünde; Amcamın Güvercinlerinden bazılarını avucuma almaya çalışır ve ılık kanat aralarında üşüyen parmaklarımı ısıtırdım..üşümüşlüğün sızısını da hissederek.. 19 ocak 2007 günü ise artık ellerimi, parmaklarımı olmasa da ÜŞÜYEN YÜREĞİMİ ısıtabilmek için Düştüğü yere gelerek ısıtmaya çalışıyorum..yine üşümenin vermiş olduğu sızıyla.. ama bu yürek sızısı parmaklarımdaki sızıya hiç mi hiç benzemiyor nedense..HİÇ SOĞUMAYAN BİR SIZI KALDI YÜREĞİMDE..HİÇ SOĞUMAYAN BİR SIZI.. ama işte benim yüreğimi de bu hiç soğumayan sızı üşütüyor; üşüyorum..VE O KANATLAR YOK ARTIK; YÜREĞİMİ ARASINA BIRAKIP ISITABİLECEĞİM..evet bu ülkede Güvercinlere dokunmazlar..dokunmadılar da..HATTA şehrin en ücra köşelerine kadar da gitseler.. ANCAK malum sehirlerde ''cirit atan eşgaller'' ne güvercin bilir, ne şehir, ne halk..; NE DE SIZI!..onlar hiç üşümezler de; ve yürekleri olmadığı için de SIZI nedir bilmezler..YüREĞİ VE SIZISI OLANLARA SELAM OLSUN..GÖKYÜZÜ HERKESİNDİR../ yüreği ve sızısı olanlara lütfen saygılarımla sevgilerimle; KABULLERİNE..LÜTFEN