'Hrant'a dokunan yükseldi'

'Hrant'a dokunan yükseldi'
'Hrant'a dokunan yükseldi'
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümünün sorumluları arasında yer aldığı ifade edilen Muammer Güler İçişleri Bakanlığına terfi ettirildi.
Haber: EYLEM YILMAZ - eyilmaz@radikal.com.tr / Arşivi

Hrant Dink 19 Ocak 2007 tarihinde gazetesinin önünde silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti. Dink davası avukatlarının mahkemede daha önce Hrant Dink'in kendisinin de yazdığı üzere, İstanbul Valiliğinde 2 kişi tarafından tehdit edilmiş olduğu dile getirildi.

‘Yardım ve yataklık’ ile ‘kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi’ nedeniyle Dink’in avukatları dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler’in ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah’ın da aralarında bulunduğu toplam 24 kamu görevlisinin yargılanmasını talep etmişti. Ancak İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Dink davasını ‘Örgüt yok’ diyerek kapatmıştı.

"HRANT’A DOKUNAN YÜKSELDİ"

Hrant Dink cinayetinin sorumluları arasında geçem Muammer Güler’in İçişleri Bakanlığına getirilmesini tepkiyle karşılayan avukatı Ergin Cinmen, ‘Hrant’a dokunan yükseldi’ dedi.

“Yeni hazırlanan 4’üncü Yargı Paketinin içinde yer alan kamu görevlileri yargılanır hükmü çıkacak mı, çıkmayacak mı belli değil. Edilecek tek bir kelime vardır o da Hrant’a dokunan yükseldi”

Hrant Dink’in arkadaşı olan gazeteci Hayko Bağdat ise; “Hepiniz Piçsiniz pankartının altında duran İdiris Naim Şahin ile Hrant’ın makamında tehdit edildiği Muammer Güler arasında tercih yapmak zorunda kaldığımız bir ülkede yaşıyoruz” açıklamalarında bulundu.


  http://www.radikal.com.tr/111841011184108

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Degisim zorunludur.(içisleribakani degil, iktidarin degisimi) - ercan02

  Hrant artik bu ülkede denek tasi oldu. Düzenin insanlari özellikle katileri birer birer yükseldiler. Bana göre bu açikcasi diger inanisa sahip insanlara bir mesaj. Uslu durun masaji. Ama ülkede söz sahibi olanlar kökten dinci kesim. Iktidar, onlara diyet ödüyor. Onun içinde eski vali yeni içisleri bakani oluyor. Bu gidisata artik dur demek mecburiyettir beyler. Bu degisimin nüveleri bu ülkede mevcut. Artik Aleviler CHP nin kuyrugundan kopmalilar ve Kürtler ve solcularla birlikte bu iktidari tarihin çöplügüne atmalidirlar. Baris o taktirde baris olma ihtimali vardir. Bu durun bu kadar açikken hiç bir girisimde bulunmayanlar ihanet içerisindedirler. Yoksa yarin Hrant Dinkin katilini içisleribakani yapabilir bunlar.

  görünen köy. - adede

  Köy zaten görünüyor.Kılavuzu karga olan bu Köye doğru uzun zamandır yol kat ediyoruz.Ama bir arpa boyu kadar gidemedik daha.Köye bir varabilsek çok şey değişecek.Zira söz konusu yerde Demokrasi,insan hakları,özgürlükler ve Evrensel hukuk kuralları vardır.Ama köye bir türlü ulaşamıyoruz.Ayaklarımızda sanki pranga vurulmuş.4 adım geri ancak bir adım ileri gidebiliyoruz.Zor bir yolculuk.

  Samasti ve 'abisi"ni d egelecek secimde vekil yapacaklar - radi11

  Nedir bunun sırrı? Acaba yesil eregenekon bu mu? Ya da Hranta dokunanlar AKP-hukumet hakkinda bir bilgiye mi sahip? Anlamak mumkun degil. Evet boyle giderse Samast ve Abisiini de vekillik gorunuyor.

  Utanç Verici - NİHAT12

  Hrant bir türk vatandaşı.Ama ermeni olduğu için ötekileştirilmiş.Aşağılanmış.Yazdığı bir yazısı çarpıtılmış.Başlıca düşman haline getirilmiş.Ceddine reva görülenler bu güruh tarafından ona uygun görülmüş.Bu şahsında içinde olduğu bir seneryo yazılmış.Uygulanmış.Ve filim çeker gibi kare kare kameraya alınmış.Her şey açık beyan or tada.Hrantın verdiği vergilerden bu beyler nemalanmış.Onun sucu sadece ermeni olması.Savunmasız hranta kurşun sıkan milli kahraman ilan edildi.Cinayette rol alan ve hrantın verdiği vergilerle nemalanan zat terfi edildi.Tıpkı bu zaatta olduğu gibi.İşte bir ermeniye biçilen değer bu türkiyede.Şu unutulmamalıdır.Başkasına değer vermeyen bir anlayışın kendisine de diğer canlılara vereceği bir değer yoktur.

  bunlara dokunan yanar - Terrarosa

  gerçekten hranta dokunan herkes yükseldi ben kendimi aydınlanmadığı yeterince ses çıkaramadık diye suçlu hissederken bunlar memleket vatan iman derken imanlarını paraya vatanıda bilmem kaç bin yere satmışlar. artık onlardan olmayanlar ya hapse ya mezara ha birde sayın eski valimiz yeni bakanımız biber gazlarını evlerin içlerine attırır stoklarda birikmesin diye taksime 1 mayısta zaten çıkılamayacak bu gidişle köstebek deliği dolu heryer yürünmüyorki çıkılsın gazları artık yeni iç işleri bakanımız başka bir yerde kullanır yeni heves yeni heves.

  'Hrant'a dokunan yükseldi' - ms@deniz

  İşte bu; Hrant'a donunanlar tek tek terfi dedildi. Önce milletvekili şimdi bakan oldu, Hrant'ın kanı Başbakan ve değrlerinin elinde de var. Bundan bütünü sorumlu...

  idris naimi de, deniz kuvvetleri komutani yapsinlar - OSCAR82

  akp nin getirecegi hangi isim o koltuga yakisabilir ki gelen gideni herzaman aratir al birini vur ötekine, ne gunlere kaldik, memleket ahbap cavus memleketine döndu, herkes hersey olabiliyor hele ki akpliyse allah bu milletin yardimcisi olsun basta akpli olmayanlara