HSYK o iddiayı doğrulamadı

HSYK o iddiayı doğrulamadı
HSYK o iddiayı doğrulamadı
Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in HSYK üyeleriyle yolsuzluk soruşturmasını sürdüren savcıların durumuyla ilgili görüştüğü iddiası yalanlandı.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ANKARA - Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleriyle yolsuzluk soruşturmasını sürdüren savcıların durumuyla ilgili görüştüğü iddiası dün akşam saatlerinde Ankara’da bomba etkisi yarattı.

Konuyla ilgili olarak Radikal’e bilgi veren HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, söz konusu iddiaları yalanlayarak, “Bu konuda bir görüşmemiz söz konusu olmadı. HSYK Genel Kurulu yarın ( bugün ) toplanacak. Gündemimizde de önceden belirlenmiş olan HSYK’ya müfettiş alımına ilişkin mülakat yapılması bulunmakta. Ayrıca, söz konusu savcılar, özel yetkili savcılar olmadığından hakkında bir işlem yapılacaksa bu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kendi iç işleyişi kapsamında yapılacak bir işlem olur. HSYK’nın söz konusu savcıları görevden alması mümkün değildir. HSYK sadece bu savcıların başka bir yere tayinine ilişkin işlem yapabilir. Ancak bizim gündemizde böyle bir konu bulunmamaktadır” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/116675311667531

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İbrahim Okur'u tanırım... - bırıncı

  Eğer görüşmedik diyorsa, kesin görüşmüşlerdir. HSYK maalesef AKP'nin bir organı gibi çalışıyor ve hükümete karşı dava açan ya da iddianame hazırlayan savcılarla, işini hakkıyla yapan hakimleri rahatsız ediyor.