Hüda-Par binasına saldırı

Hüda-Par binasına saldırı
Hüda-Par binasına saldırı
Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Hür Dava Partisi (Hüda-Par) İlçe Başkanlığı'na yüzleri kapalı bir grup tarafından çivilerle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı ve molotoflu saldırı yapıldı. Saldırı sırasında kimsenin bulunmadığı binanın camları kırıldı.

SİLOPİ - Silopi İlçesi'nde yüzleri kapalı bir grup dün gece İpekyolu üzerinde bulunan Hüda-Par İlçe Başkanlığı'na çivilerle güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı ve molotof kokteylli saldırıda bulundu. Parti binasının kapalı olduğu saatte yapılan saldırıda binanın camları kırılırken, küçük çaplı yangın çıktı. Sevk edilen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Polis, parti binası çevresinde önlem alarak incelemelerde bulunup, delil topladı.

Hüda-Par Silopi İlçe Başkanı Musa Atilla, halkın huzurunu bozan provokatörlerin parti binalarına saldırdığını belirterek şöyle dedi:

"Halka hizmet eden partimize yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Parti olarak halkımızın hizmetinden başka bir gayemizin olmadığını herkesçe bilinmektedir. Halkımıza hiçbir faydası olmayan bu karanlık zihniyetlileri lanetliyoruz."

Silopi'deki Cudi Mahallesi İstiklal Caddesi'nde ise park edilen özel bir şirkete ait otomobil atılan molotof kokteyleri ile yanarak kullanılmaz hale geldi. (Mehmet Selim YALÇIN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/115155411515542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hüda - Ari Zerdüst

  Ya ben cahil kalmisim,yada bu "hüda" kelimesi türkce degil.Türk anayasasinda tek dil türkcedir diye yazar.Kürt Halkinin diline izin verilmezken nasil oluyorda buna izin veriliyor.Galiba AKP Kürt cografyasindaki basarisizligini bu dinci yedek parti ve derneklerle gidermek istiyor.Yada bu Fetullah Gülen'in partisi de olabilir.Öyle olsada Kürtlere,Süryanilere,Ermenilere hata Alevi inancina yasak koyan anayasa ne hikmetse bunlara dokunmuyor.

  birileri rahatsız olmuş demekki - likapa

  hüda par kimin partısi bilmiyorum ama belli ki pkk nın ayağına basmış.pkk kendinden başka parti istemiyor o bölgede.hak isterken nefes almadan konuşuyorlar ama başkalarının hakkına saldırmaktan da geri durmuyorlar.bizim sözde demokratik medya işin bu tarafını hiç yazmıyor tabi.