HÜDA PAR'dan Batman açıklaması: Bizimle ilgisi yok

HÜDA PAR'dan Batman açıklaması: Bizimle ilgisi yok
HÜDA PAR'dan Batman açıklaması: Bizimle ilgisi yok
Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Batman'daki silahlı saldırı ile ilgili, "Batman'ın eski günlere dönmesine izin vermeyeceğiz. Bu olayın bizimle ve partimizle hiçbir alakası yoktur. kasıtlı şekilde çarpıtılıyor" dedi.

 

DİYARBAKIR - Yapıcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, parti binalarına daha önce onlarca defa saldırı yapıldığını ancak 1990'lı yıllara geri dönülmesin diye hiçbirinde en küçük bir kanunsuz harekette bulunmadıklarını belirtti.  Yaşanan olayda Özcan Temel adlı bir gencin hayatını kaybettiğini hatırlatan Yapıcıoğlu, "Ateş onun ocağına düştü. Yakınları hüzne boğuldu. Biz de bundan derin üzüntü duyduk. Bunu açık ve net bir şekilde ifade etmeliyim" dedi.
Bu olayın ardından partilerinin açıkça hedef gösterildiğini savunan Yapıcıoğlu, şunları söyledi:

İZİN VERMEYECEĞİZ

"Batman'ın eski günlere dönmesine izin vermeyeceğiz. Batman'ın eski günlere dönmesini isteyen çok sayıda nifak var. Bunların başında BDP geliyor. Gültan Kışanak, partimizi hedef göstererek, yaklaşan seçimlerde gerginliği tırmandırarak siyasi bir rant ve çıkar elde edebilir miyiz diyerek ortamı durmadan geriyor. Bu olayın bizimle ve partimizle hiçbir alakası yoktur. Olay kasıtlı şekilde çarpıtılıyor. Bu konuda emniyet baskı altına alınarak yönlendirilmeye çalışılıyor. Daha önce parti binalarımıza onlarca defa saldırı yapıldı. Bize yakın derneklere, parti üyelerimizin evlerine, araçlarına, yöneticilerimizin yerlerine onlarca defa saldırı yapıldı. Hiçbirinde en küçük bir kanunsuz hareket yapmadık. Gerginlik olmasın, yeniden 1990'lı yıllara geri dönülmesin diye. Kürdü Kürde kırdırma hayali görenler bu hayalden uyansınlar. Bizim bu tavrımız halen devam ediyor."
Bölgede yeniden PKK -Hizbullah çatışması çıkarmak isteyen karanlık mihrakların devreye girmiş olabileceğini belirten Yapıcıoğlu, "Özellikle bilinçli bir şekilde bu provakatif ortama bizi çekmeye çalışanlar başarılı olamayınca ya kendileri böyle bir şey tertipledi ya da bölgeyi karıştırmak, yeniden bir PKK-Hizbullah çatışması çıkarmak isteyen karanlık mihraklar bu bulanık ortamdan istifade ederek devreye girdiler. 'Acaba buradan bir çatışma ortamı kurtarabilir miyiz' diye böyle bir olay yaptılar. Ancak bundan daha vahimi, çok daha fazla kişinin ölümüne kapı aralayacak tavır ve davranışlardan kaçınması gereken bir partinin yöneticileri bu basiretsizliği gösteriyor. Partimizi açıkça hedef gösteriyorlar" diye konuştu.

GÖZÜNÜ KAN BÜRÜMÜŞ

Yapıcıoğlu, şöyle devam etti: "Gültan Kışanak, 'Özcan Temel'in kanı HÜDA PAR'ın üzerine sıçramıştır' diyor. Kışanak'ın gördüğü kan bizim üzerimize sıçrayan kan değildir. Gözünü kan bürümüştür, kendi gözündeki kandır. O yüzden baktığında kan görüyor. Bizim üzerimizde kan yoktur. Biraz daha sorumlu davranıp, biraz daha aklıselim hareket etmelerini beklemek hakkımızdır. Fakat geçmişlerine baktığımızda bire bir beklentinin boş olduğunu görüyoruz. BDP ilk başta partimizi görmezden geldi, küçük gördü. Yapılan açıklamaya da bakarsanız ismimizi bile anmıyor, 'Bu grubun başkanı Başbakan ile görüşmüştür' diyor. Bu kadar çirkin sözlerin çıktığı bir ağızdan adımızın çıkmaması bizi sevindirmiştir. Taban kaybettiklerini gördükleri andan itibaren paniklemeye başladılar." 
Batman'ın Merkez Petrol Mahallesi Diyar Caddesi'nde iki gün önce meydana gelen silahlı saldırıda 26 yaşındaki Özcan Temel hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alınmıştı.

 

KCK'dan çok sert 'Hizbullah' açıklaması


  http://www.radikal.com.tr/115893111589315

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  şeytanlar - furkanzana

  din adına işlediğiniz cinayetler,dünyanın her yerinde aynı.çoçuk,kadın,yaşlı demeden yaptığınız katliamları tüm dünya biliyor.Allah'tan korkmadığınız aşıkar.öbür dünya mutlaka yaratan hesabını soracaktır.

  Karanlik gucler mi?!... - nemzetkozi

  Valla bizim de sizin de bildiginiz karanlik gucler Kurdistanda jitem ve hizbullah olarak uzun yillar Kurdlere kan kusturdu. simdiki hudapar eski adi ile hizbulkontra neye dayanarak hala karanlik guclerden sozetmektedir?! daha karanligini biz bilmiyoruz, bilen varsa beri gelsin... Kurdu kurde kirdirmaktan sozetmissiniz. bunu siz yeterince yaptiniz, bu bir utanctir... hicolmazsa bundan sonra utanc pratiginizden ders cikarin. akp'ye ve tum karanlik guclere alet olmamaya bakin...

  ... - korte-raste

  90'larin kirli-karanlik-kanli-kiralik tetikcisi olan Hizbulkontra'nin siyasal temsilciligi ne kadar da mulayim mulayim konusuyor boyle. Isledikleri onca alcakca cinayetten sonra magdur gibi davranabilme piyesini nasil da oynuyor hele. Bu yumusaklikta bir aciklama bolgede bir guc olamamalarindan kaynaklanmaktadir. Eger bunlar dedikleri gibi cok ciddi bir guc olsaydi bolgede El Nusra turu cinayetleri hic cekinmeden islerlerdi(ki gecmiste zaten ayni turde cinayetler isliyorlardi). Zaten El Nusra-YPG catismasinda taraf degiliz diyerek tarafini belli etmistir bu grup. Sen Kisanak'in adini agzina saygiyla alacaksin. Eger sende saygi gormek istiyorsan Kisanak gibi iskencelerden gecerek bu konumu elde edeceksin. Hem siyasi parti olduklarini soyluyorlar hem de iktidara muhalefet edecekleri yerde muhalif bir partiye muhalefet ediyorlar. Bu bile ne oldugunuzu anlamak icin yeterli bir durustur. Kurtler sizi cok iyi tanir ve yine Kurtler sizleri hakettiginiz tarihsel copluge gonderecektir.

  kullanılan dil bile zehirli - jooma

  sizin ne olduğunuzu herkes biliyor. özellikle batmanlılar. bu yüzden başkasını karalamaya boşuna kalkmayın. kendi değersizliğinizden,önemsenmemenizden öfkelenip insanların canına kast ediyorsunuz.

  İlginç zamanlama - qommagene

  hüda-Par ne derse desin partilerinin Başbakanla görüşmesinden sonra genel başkanlarının bazı kesimleri tehdit etmesinden sonra bu cüretkar saldırının yapılmış olması manidardır. hüda-Par bu konuyu açığa kavuşturmalıdır yoksa beyan vermekle olmaz zaten 90'lardan kalan bir şaibeliği vardır zaten,üstelik iktidar bir şekilde kadrolarını serbest bıraktı.