HÜDA PAR'dan polise suçüstü: Böceklerle dinledik

HÜDA PAR'dan polise suçüstü: Böceklerle dinledik
HÜDA PAR'dan polise suçüstü: Böceklerle dinledik
Hizbullah'a yakın çizgisiyle bilinen HÜR Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, seminer düzenledikleri yerin hemen yakınında, üyelerin ve parti yöneticilerinin fotoğraflarının gizli çekildiği ve yasadışı dinleme yapan bir aracı bulduklarını iddia etti. Yılmaz, "MİT krizinde Gezi olaylarında provokatörlük yaptıkları için batı illerinden bölgeye gönderilen görevlilerin bu saldırılarda ve yasadışı işlerdeki rolü nedir?" diye sordu

DİYARBAKIR – HÜDA PAR Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, bugün Diyarbakır İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, yasadışı olarak partililerinin dinlendiğini ileri sürüp, buldukları böcek tabir edilen cihazları gazetecilere gösterdi. Diyarbakır başta olmak üzere, bölgedeki bazı kentlerde düzenledikleri seminerlerde, parti yöneticilerinin ev ve işyerleri ile araçlarında 8 böcek cihazı bulduklarını belirten Yılmaz, şöyle dedi:

ŞÜPHELİ ARAÇ İÇİN POLİSE HABER VERİLDİ

"2 Aralık tarihinde partimizin üyelerine yönelik verdiğimiz seminerin yapıldığı salonun önüne park etmiş şüpheli bir araç farkedilmiştir. Bu aracın içinden parti üyelerimizin fotoğraf ve kamera kaydının yapıldığının görülmesi üzerine aracın kapısı açılmış, içerisinde ortam dinleme cihazlarının ve kayıt işlemi yapan önlerinde bira şişeleri bulunan, atletli kişilerin olduğu görülmüştür. Bu kişilere kim oldukları ve ne yaptıkları sorulmuş, polis olduklarını ve görevde bulunduklarını beyan etmişlerdir. Kimlik ibraz etmeleri istenmiş, herhangi bir kimlik ibraz etmemişlerdir. Çevrede bulunanlar tarafından bu şüpheli şahısların olay yerinden kaçmaları engellenmiş ve parti yetkililerine haber verilmiştir. Partimizin yetkililerine de herhangi bir kimlik ve belge ibraz etmeyen bu kişiler hakkında işlem yapılması için 155 aranarak resmi polislerin olay yerine gelmeleri sağlanmıştır. İntikal eden resmi görevliler, şüphelilerle görüştükten sonra ekip amiri bu şahısları tanıdığını, polis olduklarını belirtmiştir."

OLAYI KAPAMAK İSTEDİLER

Şikayetçi olduklarını beyan etmelerine rağmen olayla ilgili tutanak tutulmadığını iddia eden Yılmaz, "Parti yetkililerin şikayetçi olduklarını belirtmelerine ve konu ile alakalı tutanak tutulmasını talep etmelerine rağmen, şahıslar haklarında herhangi bir işlem yapılmadan gitmelerine izin verilmiştir. Bilahare olay yerine gelen başka bir emniyet amiri, başlangıçta şüpheli şahısları tanımadıklarını, olay mahallinde şüpheli kimsenin bulunmaması nedeniyle de işlem yapamayacaklarını belirterek, olayı kapatmak istemişlerdir. Parti yetkililerinin, resmi polis amirinin konuşmalarının kamera kaydının bulunduğunu ve şüphelilerin bu kişiler tarafından serbest bırakıldığının belirtilmesi üzerine olayı örtbas etmekten vazgeçmiş ve kabul etmek zorunda kalmıştır. Yasadışı dinleme yapan üyelerimizi foto ve kamera ile kayda alıp fişleyen bu kişilerin polis oldukları kabul edilmiş fakat yasal işlem yapılmayarak serbest bırakılarak suça ortak olunmuştur" iddiasında bulundu.

"PARTİMİZE ÜYE OLMASI İÇİN MUHBİR GÖNDERDİLER"

Diyarbakır ve Batman'da meydana gelen iki olayı göstererek, parti üyelerinin hedef haline getirildiğini anlatan HÜDA PAR Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, telefonlarının da rutin olarak dinlendiğini iddia etti. Toplantı yaptıkları mekanlara böcek tabir edilen ortam dinleme cihazlarının yerleştirildiğini, açılış törenlerinde bile parti yöneticilerinin dinlenerek fişlendiğini iddia eden Yılmaz, "Birlikte çalıştıkları muhbirler, partimize üye olmaya gönderilmekte ve etkinliklerimize katılarak sabote etmeye çalışmaktadırlar. Bazı parti üyelerimiz, baskı tehdit ve şantajlarla muhbirliğe zorlanmaktadır" dedi.

"DEVLET ADINA GÖREV YAPAN BU KİŞİLERE BU EMRİ KİM VERMİŞTİR"
Devlet adına görev yapan kişilerin yasal olan bir siyasi partiyi dinleme ve konuşmalarını kayda alma yetkisinin olup olmadığını soran Yılmaz, "Partimize yönelik yasadışı dinlemeyi yapanlara, bu emri kim, hangi amaçla vermiştir? Bu kişiler ve talimat verenler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılacak mı?" diye konuştu.
Zaman zaman siyasi parti ve STK'lara muhbir yerleştirildiğine dair medyada çıkan haberlerin olduğunu ifade eden Yılmaz, "STK'lara ve partimize yönelik 100'ün üzerinde saldırının hiçbirinin faillinin bulunmamasının nedeni nedir? KCK içine yerleştirilen ve yönetici konumuna gelen muhbirlerin bu saldırılardaki rolü nedir? MİT krizinde Gezi olaylarında provokatörlük yaptıkları için batı illerinden bölgeye gönderilen görevliler ile hukuk dışı davranan kirli işlere karışan disiplinsiz davranışları nedeniyle bölgeye gönderilen görevlilerin bu saldırılarda ve yasadışı işlerdeki rolü nedir?" sorularının cevaplandırılmasını istedi.

DİNLEME YAPAN 5 ARAÇ İDDİASI

HÜDA PAR Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, yaptıkları görüşmelerde Diyarbakır'da yasadışı ortam dinlemesi yapan 5 aracın olduğunu belirterek, 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde bölgedeki kentlerden belediye başkan adaylarını 19 Aralık'ta düzenleyecekleri geniş katılımlı bir toplantı ile duyuracaklarını söyledi.
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Vedat Turgut da, yasadışı ortam dinleme yapan 21 KL 246 plakalı aracı tespit ettikleri anda çekilen kamera görüntülerini basın mensuplarına dağıttı. Turgut, dağıtılan görüntülerde olayın olduğu akşam yaşananları anlattı.
(dha/Mehmet TÜRK- Serdar SUNAR)


  http://www.radikal.com.tr/1164699116469916

  YORUMLAR
  (16 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  siz - ezilmişler

  kendiniz koymuşsunuzdur sizin siyasi geçmişinizi biliyoruz kendinizi mazlum yerine koymayın

  giyinmeyi cok iyi biliyor ve fotojenikte sayin Baskan - mlkr

  Bu siyah renk palet agirlikli kiyafet sanat ve gece alemlerinin elbise kodu. Bu sakalli yakisikli goruntulu Sayin Baskan bir cok degerli konulu sanat tarafi agir basan dizilerde oynasa halkin gonlune daha koklu yerlesir!

  Hizbullah-Devlet İlişkisi - ronibarann

  "Hizbullah terör örgütünü 1994’ten beri MİT içindeki Mehmet Eymür/Yavuz Ataç ve köstebek ekibinin yönettiği açığa çıkmıştır. Ekibin liderliğini dönemin kontr Terör merkezi eski Başkanı Mehmet Eymür ve yardımcısı Yavuz Ataç’ın yaptığı saptandı. Eymür ve Ataç, MİT’ten uzaklaştırıldıktan sonra da Hizbullah’ın MİT’te bu ekibin uzantıları olan köstebeklerce yönetildiği belirlenmiştir."

  Hizbullah-Devlet İlişkisi - ronibarann

  "Türkiye’de dehşet yaratan, vatandaşın can güvenliği endişesine sürüklenmesine neden olan, pek çok faili meçhul cinayet ile Türkiye’nin dünyada “İnsan Hakları” karne notunu sıfıra indiren ve İnsan Hakları Mahkemesi’nde Türkiye’nin ağır tazminatlara mahküm olarak ulusal onurunun zedelenmesine neden olan olaylar zinciri yalnızca fundamentalist bir terör örgütlenmesi olarak değerlendirilemez. Çünkü, fundamentalist bir örgüt oluşumu sağlanabilmesi için teori üretilmiş, lider ve liderler kadrosu bulunmuş, dış istihbarat örgütleri ile ilişkiye girilmesi sağlanmış, eğitim verilmiş ve insanlar bu örgüte resmi bir kurumda işe gireceklermişçesine başvuruda bulunabilmişlerdir! Örgüte İsrail üzerinden silah temin edilmiş ve bu iş için devlet kurumları ile hükümetler kullanılmışlardır. Böylesine detaylı bir organizasyonu sağlayabilecek kişinin; teorik bilgi, deneyim birikimi, yurt içinde ve yurt dışında konuyla ilintili ilişkiler ağına sahip olması gerekmektedir. Bu kişiler de Eymür ve ekibidir. Örtülü bir biçimde kullanılan Yavuz Ataç ismi aysbergin su üstünde görünen bölümüdür. Anılan örgütün öncelikle istenmeyen kişilerin “tasfiye” işleminde kullanıldığı açıktır. Hizbullah yapılanması ile yası dışı para kaynakları kontrol altına alınmıştır. Çok açık olarak bellidir ki, Hizbullah’ın kurulmasının iki önemli nedeni vardır: Tasfiye ve Rantiye..."

  Dinimizde Tecavüze Tolerans Yok - ronibarann

  "Yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce, Mersin’den kaçırılan ve daha önce Hizbullah üyesi ve İran istihbarat elemanları ile karanlık ilişkiler içinde olduğu, Hizbullah’dan ayrılarak yeni bir örgüt kurmaya yönelik çalışmalar içinde olduğu belirlenen, “İslamcı yazar” Konca Kuriş’in cesedi Konya’da ortaya çıkan cesetler arasında çıktı. Resmi makamların açıklamalarına göre, Konca Kuriş’in görüntülerinin yer aldığı bir video bandı polis operasyonlarında ele geçirilmişti. Ele geçirilen video bant, Kuriş’in kaçırıldıktan sonra, çeşitli ağır işkencelerden geçirilerek sorgulandığını, TECAVÜZ EDİLDİKTEN SONRA DA öldürüldüğünü ortaya çıkartmıştı. Konca Kuriş’in, işkencelere 35 gün direndiği fakat umutları tükenince, ağlayarak ve yalvararak örgütten ayrıldığına pişman olduğunu, eğer infaz edilmez de serbest bırakılırsa Hizbullah’a hizmet etmeyi sürdüreceğini dile getiren yakarışlarının yer aldığı görüntüler olduğu açıklandı."

  Hizbullah-Devlet İlişkisi - ronibarann

  ..."Ortaya çıkan gelişmelerin ardından, Hüseyin Velioğlu’nun Batman ve İran’da olduğu sanılırken yedi yıldır Ankara’nın keskin ilçesine yerleştiği, çocuklarını okula kaydettirdiği, kendisi, eşi ve çocukları için değişik isimlerle kimlikler düzenlediği, 1998 yılında ailesiyle birlikte Konya’ya geçtiği ve operasyondan 15 gün kadar önce İstanbul’a gelmişti. Kendisi için “Mahir Sayın, eşi için “Müzeyyen Sayın” adına sahte kimlikler hazırlatmıştı. Beykoz’da 380 bin dolara aldığı villayı eşi “Müzeyyen Sayın” adına tapuya kaydettirmişti."... Bu kadar para kitap satmaktan geldi ve kendisi ile çocukları için satın alındı...

  Hizbullah-Devlet Bağlantısı - ronibarann

  "PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanması, yargı önüne çıkartılması, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne adaylığının kabul edilmesi, IMF’in Türkiye’de büro açması ve bunlara benzer gelişmelerin ardından CİA’nın güdümündeki Şirket rota değiştirmiş olmalıydı."... Artık Hizbullah'ın devlet nezdinde görevi sona ermişti ve Öcalan'ın yakalanmasının ardından daha 1 yıl bile geçmemişken H.Velioğlu, 300-360 bin dolar civarındaki villasında öldürülüyor....