Hüda-Par'lı Aytaç Baran cinayeti davasında tutuklu sanık kalmadı

Hüda-Par'lı Aytaç Baran cinayeti davasında tutuklu sanık kalmadı
Hüda-Par'lı Aytaç Baran cinayeti davasında tutuklu sanık kalmadı
Diyarbakır' da aralarında Hüda-Par üyesi Aytaç Baran'ın da bulunduğu 3 kişinin öldüğü davanın güvenlik gerekçesiyle Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında 5 tutuklu sanık tahliye edildi. Böylelikle 16 sanıklı davada tutuklu sanık kalmadı.

RADİKAL - Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde aralarında Hüda-Par üyesi Aytaç Baran'ın da bulunduğu 3 kişinin öldürülmesiyle ilgili görülen davada SEGBİS sisteminden kaynaklanan sıkıntı nedeniyle ifadesi alınamayan tanık ve sanıkların ifadelerinin alınması ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne yazılan yazıya verilecek olan cevabın beklenmesine karar verildi.
Mahkeme heyeti, tutuklu bulunan Eylem Ç., Merge P., Mehmet D., Yunus D. ve Furkan Ö., hakkında delillerin toplanmış olduğu, sanıkların tutuklulukla geçirmiş oldukları süre dikkate alınarak, tutuklu kalmalarını gerektiren bir durum olmadığı kanaatine vardı. Mahkeme heyeti, adı geçen sanıkların tahliyelerine karar vererek, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe bıraktı.  Mahkeme heyeti bir önceki duruşmada tutuklu bulunan 13 kişiden 8’inin daha tahliye edilmesine karar vermişti.