Hukuk sorusu: Tencere tava eylemi için ne tür dava açılabilir?

Hukuk sorusu: Tencere tava eylemi için ne tür dava açılabilir?
Hukuk sorusu: Tencere tava eylemi için ne tür dava açılabilir?
Ankara Üniversitesi'nde Doçent Doktor Ömer Arbek'in hazırladığı bütünleme sınavına giren öğrencilere Gezi Parkı eylemlerini hatırlatan sorular soruldu.

Doç. Dr. Ömer Arbek, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin bütünleme sınavı için 'Gezi esintili' sorular sordu.

EYLEMLERDEN PSİKOLOJİSİ BOZULAN GENÇ
Sol Portal'in haberine göre Ömer Arbek'in sorularından birisinde, komşuları tencere-tava eylemi yapan bir öğrencinin çektiği "sıkıntılar"dan bahsediliyor ve eylemlere karşı dava açılması gündeme getiriliyor. 

Bir diğer soruda ise, Ankara'da sökülecek ağaçlar için yapılan 'hayali' bir eylemden bahsediliyor ve eylem yapanların kamu mallarına zarar verdiği ve daha sonra dernek binalarından molotof kokteylleri çıktığı anlatılıyor.Ankara Hukuk'ta skandal sınav soruları!


  http://www.radikal.com.tr/114624311462435

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu konu hakkında bir tane yönetmelik ve5237 sayılı türk ceza kanunu'nun 183. maddesi - moonkhan2009

  belediye zabıtası yönetmeliği (işbu yönetmelik 1580 sayılı belediye kanununa göre büyüksehir belediye meclisinin 30 ocak 1987 gün ve 1987/65 sayılı kararı ile kabul edilmiş ve istanbul valiliği tarafından 27 şubat 1987 tarihinde tasdik edilmiştir) huzur ve sükunla ilgili emir ve yasaklar: madde l ? aşağıdaki fiil ve hareketleri yapmak yasaktır. s. Apartmanlarda, oturanların huzur ve istirahatini bozacak şekilde gürültü yapmak, geceleri saat 22'den sonra sessizliği bozacak ve başkalarının uykusuna mani olacak şekilde harekette bulunmak, ş. Bu gibi yerlerde apartman ve muhit sakinlerini rahatsız edecek şekilde bağırıp çağırmak, şarkı söylemek, hertürlü çalgı aletlerini, radyo, pikap vs. yüksek sesle çalmak ve diğer şekilde gürültü çıkarmak. 5237 sayılı türk ceza kanunu'nun 183. maddesi ilgili kanunlarla belirlenen yükümlülüklere aykırı olarak , başka bir kimsenin sağlığının zarar görmesine elverişli bir şekilde gürültüye neden olan kişi, 2 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır." hükmünü ihtiva etmektedir.

  hoca olmuşsun amma..:) - mhryvz

  keşke kendini hoca sanan bu kişinin derslerine girmiş olsaydınız.. derslerinde hukuğun esamesi okunmayan bu kişinin söz söyleme ehliyeti yoktur sınav yapma ehliyeti yoktur.. dersleri ve sınavları boykot edilmelidir..

  Yanlış mı anladım ? - uzayda bir yer

  Bunun neresi geziden esinlenilmiş? Gezi olaylarında binlerce öğrenci sokaklardaydı, kimse finali minali takmadı. Amca teyzelerin 30 dk çaldığı tencereden mi finalden kaldı çocuklar? Ve gezi olayların da eylemciler, molotof attı ve sağı solu yağmaladı ha ? (!) Ne biçim bi benzetme bu? Bir eğitimci nasıl böyle bir benzetme yapabiliyor, aklım almıyor.

  Dohtor bu ne? - Dopchik

  o değilde kaçıncı sınıf sorusu bunlar yaa? baya ileri seviyede hukuk bilmek lazım işi kitabına, kitabı işe uydurma level'ine gelmişler gibi geldi bana...

  YanıtYorum - ümiter

  Berk kendi evinde oturuyorsa önce binasına yalıtım yaptırsın, sonra Cumhuriyet hukukçusu olacaksa bu millet evinde delimiki tencere tava çalıyor diye kendi kendine soracak ve çevre ahaliye soracak öğrenecek. Sonra anayasaya uygunluğuna bakacak uygun, kanunlara bakacak madalyonun öteki yüzü kafası karışacak taraf olma durumuna düşecek ve dolayısıyla tarafsızlık ilkesini fitneye kurban edecek.