Hükümet konağında patlama: Bir ölü

Hükümet konağında patlama: Bir ölü
Hükümet konağında patlama: Bir ölü

Hükümet konağının yanısıra çevredeki araçlarda patlamada zarar gördü. Patlamanın öğle tatilinde olması faciayı önledi. FOTOĞRAF: NAİL KADIRHAN / AA

DİYARBAKIR- Silvan Hükümet Konağı’nın kazan dairesinde, oksijen tüpünün patlaması sonucu bir kişi öldü, 25 kişi yaralandı. Patlamanın öğle tatilinde olması faciayı önledi.
Dört katlı Silvan Hükümet Konağı’nın kalorifer kazanının kışlık bakım ve tamiratı yapılan bodrum katta dün saat 13.20’de büyük bir gürültüyle patlama oldu. İlçedeki adliye dışında tüm resmi birimlerin bulunduğu binadaki patlamanın ilk belirlemelere göre kazan dairesinde bulunan oksijen tüpünden kaynaklandığı belirtildi.
Patlamada, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan ve sıcak su bulunduğu gerekçesiyle kazan dairesindeki lavaboya abdest almaya inen dört çocuk babası İrfan Yıldız hayatını kaybetti. Patlamada büyük hasar gören Hükümetin Konağı’nın 1, 2 ve 3’üncü katlarında bulunanlardan 25 kişi de yaralandı. Patlamada Hükümet Konağı binası hasar görürken, tüm camları kırıldı. Bahçede bulunan 7-8 araç da hasar gördü.
Silvan Hükümet Konağı’nda yaklaşık 150 kişinin çalıştığı ve patlamanın öğle tatili sırasında çalışanların dışarıda bulunması sırasında meydana gelmesinin, büyük bir faciayı önlediği belirtildi. Patlamada yaralanan 25 kişi Silvan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Yaralılardan Gökhan Gök ile Gökhan Onak’ın durumunun ağır olduğu belirtildi. (dha)