Hükümete suçlama: Yalancı dolma!

Hükümete suçlama: Yalancı dolma!
Hükümete suçlama: Yalancı dolma!
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Bakan Egemer Bağış'ın Avrupa Birliği büyükelçilerine verdiği yemekte kendisine ait olmayan bir tweetin medya dosyasında yer aldığını öne sürdü

Ylımaz Özdil’in Hürriyet’te yayımlanan yazısının konuyla ilgili bölümü şöyle:  “Malum, önceki gün sizleri tek tek davet ettiler, bizim AB Bakanlığı’nda yemeğe çağırdılar. Tatlının üzerine kahveyle beraber “dosya” ikram ettiler. Başbakanlık Kamu Diplomasisi Birimi tarafından hazırlanan dosya, Gezi Parkı olaylarını içeriyordu. Ciddiye alıp okudunuz mu bilmiyorum ama...

O dosyada, çapulcuların ne kadar iğrenç insanlar oldukları, hükümetimizin ise ne kadar sütten
çıkmış ak kaşık olduğu anlatılıyordu.

Olaylar yaşanırken, sizler herhalde Türkiye ’de değil, Satürn’deydiniz... Görmemişinizdir.
Haberiniz bile olmamıştır. O nedenle sayın hükümetimiz bu “dosya”yla sizleri bilgilendirmek
istemişti!

Dosyanın medya bölümünde...
“Bir gazetecinin iddiası” başlığıyla, bir tweet’e yer verildi.
Yılmaz Özdil’in fotoğrafı vardı.

Ve, Yılmaz Özdil’in “24 saat daha devam edersek, AB kararıyla hükümet düşecek, yayın
bunu, herkes bilsin, az kaldı direnelim” şeklinde tweet attığı belirtiliyordu.

Sayın büyükelçiler...
Kuyruklu yalan bu.
Resmi evrak”la iftira.

O tweet bana ait değil.
Böyle bir tweet atmadım.

Böyle bir tweet atmadığımı, hükümetin kendisi de biliyor. Hatta, sahte olduğunu, kime ait
olduğunu da biliyorlar. O tweet bana ait olsa, 200 milyon kere filan dava açarlardı, mitinglerde bağıra bağıra söylerlerdi.

(Yukarıdaki fotoğraf, yemekte çekildi. Önde benimle alakalı iftira sayfası, arkada sizler
görünüyorsunuz.)

Ve, duydum ki...
Ana yemekten önce zeytinyağlı “yalancı dolma” ikram etmişler size."


  http://www.radikal.com.tr/113936011393606

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Oyunsa... - hayaletfreud

  Hani, bunların dış mihrakların oyunu olduğuna, ülkeye yatırım yapması için davoslarda mevcut hükûmet tarafından davet alan iş adamlarının başı çektiğine inandıranlar var ya kendilerini.. bu bir oyuna gerçekten, başrolünde bu insanlar var.. dışarıda mihrak aramayın.

  Zaten yalan yalan üstüne. - brandywine06

  İnsanlara nefes alacak alan dahi bırakmayarak öfkeden çıldırtıp sokağa döktüler. Aynı herzeleri yemeye devam ediyorlar. Hele Egemen Bağış gibisi az bulunur! Eskilerin numunelik dediği türden. Zaten hiç kimsenin kendisini ciddiye aldığını da sanmıyorum. AB ile görüşmelerden umut olsaydı, bakanlıkta bir gün bile kalamazdı.

  Kusurlu demokrasi algılamaları! - amaurot

  Hükümetin yalan söyleye söyleye geldiği 10 yılın halkta birikimidir Gezi olayları! Dijital kuşağa ayak uyduramamasının, ileri demokrasi teranesiyle budanan özgürlüklerin, hakların, hukukun, bireyin bağırmasıdır bu! Etrafta komplocu diye yaftalanacak kişi kurum arayana kadar siyasal zihniyetinize bakın! İleri demokrasi diye getirdiğiniz kusurlu sancılı akepe demokrasisine bakın!

  daha neleer olacak - sahin_a

  Yahu bu ilk degil ki sasiriyorsun :) Hergün her yerde 8 saat uyku disinda kalan zaman dilimi icinde sürekli yaptiklari sey degil mi bu. Ne bekliyordun ki? Dediklerinde dogru olan ne var ki bu da yalan olmasin. Ilahi sen yani :) Ben artik yalan mi degil mi diye düsünmüyorum bile yani. O kadar... Benim tek sordugum soru "acaba bugünkü duyacagim yalanlar dünküleri ne kadar geride birakacak" seklinde. Sayelerinde fantezimin genisledi, kainatin sinirlarini zorluyor. Mesela sen de "yarin beni hayat olmayan hangi gezegenin komplocu gizli örgütünün elemani olarak sunacaklar acaba" sorusunu sormalisin ve merakla, heyecanla beklemelisin :)

  Daha da Vahimi - ilbeg

  Bunlar kendini iyi müslümanlar olarak görüyor ! Şubatları falan geçsinle. Islamın bu kadar yara aldığı bir dönem olmadı bence. İslama karakışın daniskasını yasatıyorlar bunlar !

  Egemen görevden bağışlansın - erenirmak

  sakız çiğner gibi yalan söyleyip ve iftira ediyor.