Hükümetin adayı Kuz YÖK üyesi

RTÜK tarafından Bakanlar Kurulu kararıyla TRT Yönetim Kurulu üyeleğine getirilen, ancak Danıştay'ın işlemi iptal ederek görevden aldığı M. Emin Kuz, bu kez de YÖK üyeliğine getirildi.

ANKARA - RTÜK tarafından Bakanlar Kurulu kararıyla TRT Yönetim Kurulu üyeleğine getirilen, ancak Danıştay'ın işlemi iptal ederek görevden aldığı M. Emin Kuz, bu kez de YÖK üyeliğine getirildi.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğretim üyesiyken, buradan ayrılarak Başbakanlığa geçen Kuz, Mahalli İdareler Kanun ve Belediyeler Kanun tasarısını hazırlayan ekipte yer almış, RTÜK adayı olarak TRT Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmişti. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, atamalarda kadrolaşma uyarısının ardından, Danıştay, Kuz'un TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının yürütmesini durdurmuştu.
Cumhurbaşkanı Sezer, dün, Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile Emin Kuz'un Bakanlar Kurulu'nca YÖK'e üye olarak seçilmesini onayladı. Prof. Dr. Barbaros Günçer ve Prof. Dr. Aybar Ertepınar'ın görev süresinin dolması nedeniyle YÖK üyelikleri boşalmıştı. Ancak, boş olan Cumhurbaşkanlığı kontenjanına Prof. Dr. Ertepınar yeniden atandı.