Hükümetin önceliği: '3 Y'

Başbakan Tayyip Erdoğan, en büyük mücadelelerinin, '3 Y' olarak nitelendirdiği yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara yönelik olduğunu söyledi. Dün, AKP il başkanlarıyla buluşan Erdoğan, şu mesajları verdi...

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, en büyük mücadelelerinin, '3 Y' olarak nitelendirdiği yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklara yönelik olduğunu söyledi. Dün, AKP il başkanlarıyla buluşan Erdoğan, şu mesajları verdi:
Halletmeye mecburuz: Kaliteye yatırım yapmıyoruz, ondan sonra çocukları yurtdışına gönderiyoruz. Bir kısmının da önünü kesiyoruz. Onlar da o şekilde gitmek zorunda kalıyor. Biz burada özgürlükçü olacağız. Türkiye'de şu üç Y'yi öncelikle halletmemiz lazım: Bir yolsuzluk, iki yoksulluk, üç yasaklar. Buna mecburuz.
Satırla değil fikirle: AKP'li gençler, Türkiye'deki gençlere örnek olacaktır. Biz sokaklarda kavga gürültü içerisinde sorunlarını çözmeye çalışan değil, ellerinde satırlarla birbirleri üzerine giderek, onlara ideal veya ideolojilerini kabul ettirme gayreti içerisinde olan anlayışlarla değil, fikre fikirle aynı masa etrafında oturarak, bu milletin evlatları olarak meselelerini konuşan anlayışı gençliğimize hazmettirdik.
3 Kasım öncesinin beklentileri
Sağlıkta dönüşüm: Sağlık alanında gerçekleştirdiklerimiz yeni yapılanmanın, dönüşümün en önemli örneklerinden birisidir. Bütün bunlar halkımızın 3 Kasım öncesindeki taleplerinin bir gereğidir. Yoksa durup dururken, gece aklımıza gelmedi. Bunlar halkımızla değerlendirilmesi yapılarak ortaya konan sonuçlardır.
Suçlamalar politik: Bu projeleri gerçekleştirirken bazı sıkıntılar yaşadık. Birkaç büyük şehrin dışında bu sıkıntılar aşıldı. Eczanelerdeki olaylar, abartılar var. Çok açık ve net konuşuyorum, daha önce 400-500 eczaneyle çözmeye çalıştığınız sorunu şimdi 16 bin eczaneyle çözüyorsunuz. '400 taneyle çözüyoruz' diyen mantık şimdi 16 bin eczaneyle çözülemiyor diye buna yaklaşıyor. Bunun izahı olur mu? Bunun tek izahı vardır. Bu yaklaşım politik bir yaklaşımdır, o kadar.


    http://www.radikal.com.tr/7435307435300

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.