Hükümetten istifalarla ilgili ilk açıklama

Hükümetten istifalarla ilgili ilk açıklama
Hükümetten istifalarla ilgili ilk açıklama
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bakanların istifasını "Hassasiyetlerini gösterdiler ve siyasi bir erdemde bulundular" diye yorumladı.

Bakanların istifası ile ilgili konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız şunları söyledi: "Hassasiyetlerini gösterdiler ve siyasi bir erdemde bulundular. Bununla alakalı sürecin devam ettiği bir ortamı özellikle altını çiziyor olmamız lazım. 11 yıldır bu ülkenin idaresine irade koyan hükümetlerimiz doğru yaptığı için güçlendiler. Güçlendiği için daha çok doğru yapabilme kabiliyetine ve kapasitesine ulaştı. O yüzden bu işte de Allah'ın izniyle biz yanlış yapmayız. Özelikle bu usulsüzlüklerle alakalı konuda uğraşmanın patenti Ak Parti 'dir. Gündem bu şekliyle 11 yıldan beri oluşmuştur. Bu hassasiyeti yitirmeden ve eksiltmeden devam etmektedir. Bu süreçte bunun sonucunu hep beraber göreceğiz. Kamuoyu ile bunlar şeffaf olarak paylaşılacak. Bu tür usulsüzlükler hiç bir zaman için siyasi mühendisliği makul hale getirmez. Büyük resim şu anda Türkiye üzerinde oynanan büyük oyundur ve siyasi mühendisliktir. Bu büyük resmi kaçırmayalım. Vatandaşların rahat olmasını tavsiye ederim. Buradan da güçlü olarak çıkarız. Çünkü bizim niyetimiz bu ülkeye hizmet etmektir. Siyasi mühendislik tabii ki usulsüzlükleri de makul hale getirmez. Ama usulsüzler siyasi mühendisliği hiç bir zaman makul hale getirmez"

BAŞBAKAN CANLI YAYINDA KONUŞUYOR!


  http://www.radikal.com.tr/116797811679786

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  erdem?? - yxdl11

  asıl erdem özür dilemek değil, özür dilemeyi gerektiren hatayı yapmamaktır. aksi durum için için, "özrü kabahatinden büyük" denir.

  erdem? - kumdankale

  yurttaşlarınızın parasını çalmak sonra da ortaya çıkarılmasına komplo demek mi erdem? devamında da zorla istifa ettirilmek mi?

  ... - k-a-o-s

  erdem,seni soruşturan savcıları,emniyet müdürlerini oradan oraya sürüp,aradan 1 hafta geçtikten sonra emirle istifa etmek midir?

  ... - noelon

  külliyen yalan... hassasiyet göstermediler... siyasi olarak da erdemli bir hareket yapmadılar... tam da kendilerinden beklendiği gibi "makam, mevki ve siyasi güçlerini kullanarak kendileri hakkında açılan soruşturmaları engellemek için adımlar attılar" ve "soruşturmaya gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra istifa ettiler"...! yani siyaseten harika bir erdemsizlik, çıkar ve korku örneği gösterdiler... sizlerin ve temsil ettiğiniz zihniyetin en iyi becerdiği şeyler haram yemek ve yediğiniz bu haramları bir sanat eseri gibi süslediğiniz yalanlarınız ve söylemleriniz ile örtmek...!

  Hadi ya.. - anaximenes

  1 haftadır yalan üretiyorlardı, şimdi birden mi erdemli oldular. Erdem hormonlu tavuk mudur ki hemen peydahlanıversin.. İçinizde varsa vardır. Ve henüz nakli de gerçekleştirilemedi..

  ne usulsüzlüğü!?!?! - uyusuk

  İddialar usul üzerine değil sayın bakan!! YOLSUZLUK üzerine. Yani çalmakla alakalı. Hiç bir siyasi oyun halkın parasını çalmanın mazereti olamaz. Manipülasyona devam diyorsunuz ya rezil oluyorsunuz haberiniz yok...