Hükümet'ten yeni proje: Öğrenci evi yerine vakıf yurdu

Hükümet'ten yeni proje: Öğrenci evi yerine vakıf yurdu
Hükümet'ten yeni proje: Öğrenci evi yerine vakıf yurdu
Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı yurtların, "talebi karşılamada yetersi kaldığı ve öğrencilerin ev tutarak ya da özel yurda yerleşerek" çözüm aradığını belirten Hükümet'in yeni bir proje üzerinde çalıştığı bildirildi.
Haber: ÖMER ŞAHİN - omer.sahin@radikal.com.tr / Arşivi

ANKARA - Üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarıyla ilgili yeni bir proje üzerinde çalışılıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı öğrenci yurtlarının talebi karşılamada yetersiz kaldığını gören Hükümet, üniversite kampüslerini özel sektöre açmayı düşünüyor. Çalışması devam eden projeye göre “kamu yararına çalışan” Vakıf ve Derneklere kampüslerde yurt açma izni verilecek. 

Başbakan Erdoğan: Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz

Başbakanlık'tan 'kızlı erkekli ev' açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yurt genelinde 350’ye yakın öğrenci yurdu bulunuyor. 187 yurdun yapımı da devam ediyor. Yüzde yüz doluluk oranına ulaşan yurt kapasitesi yeterli olmadığı için öğrencilerin bir çoğu evlerde ve ya özel sektör yurtlarında kalıyor. Hükümet, yurtlardaki kapasite sorununun çözümü için vakıf ve dernekleri devreye sokmayı düşünüyor. Proje hayata geçerse Bakanlar Kurulu kararıyla “Kamuya yararına çalıştığı” belirlenen Vakıf ve Dernekler üniversite yönetimlerinin izniyle kampüslerde yurt inşa edebilecekler. Türkiye ’de “kamu yararına çalışan” dernek sayısı 450 civarında. Bu dernekler arasında Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türk Kardiyoloji Derneği, Türkiye Jokey Klübü, Türkiye Yeşilay Derneği’de bulunuyor. TEMA, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Mehmetçik Vakfı, LÖSEV, Türkiye Diyanet Vakfı “Kamu Yararına Çalışan” Vakıflar arasında yer alıyor.

Koray Çalışkan yazdı. "Denizli ahlak polisi denetime başlayacak"


  http://www.radikal.com.tr/115908611590864

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hangi dunyadayizzz - Al Capone

  1) Ogrençi yurtlari Sex evi degil bir kere - 2) erkek erkek olunca - Kadin kadin beraber olunca da sanki sex olmaz mi ? Gay lar lezbin ler ..... Siz hangi dunya da yaşiorsunuz ? niyetleriniz gay leri veya lezbi..transsekuelleri. çoğaltmak mi ?

  Tabi uygulamada - muratcelik123

  Sadece islami vakıflara izin verilecek. Zaten ileride tüm okul yurtları cemaat yurdu haline dönüştürülecek. Yahu adamlar ve emireri olarak kullandıkları türbanlı kadınlar göz göre göre totaliter bir rejim inşa ediyor ve halk buna sessiz kalıyor. Artık hayret etmiyorum. Bu ülke her anlamda "bitti". Aklı başında olanların yapması gereken gitmek...

  .. - LoremIpsum

  Adim adim suudi tarzi yasantiya ve akabinde seriata.. Hangi vakiflar oldugunuda yazsaydilar. Gülen cemaatine zeytin dali..

  EL ATMADIKLARI BİR AİLESEL ALAN BIRAKMADILAR - pispor

  Okullardaki giyim kuşamdan evlenen bir hanımın kaç çocuk doğuracağından nasıl ve ne şekilde doğum yapacağına kız erkek öğrencilerin birlikte olamayacağını kız çocukların etek giyemeyeceğini hatta okullarda merdivenlerden inip çıkamayacağından başlayıp bu gün artık üniversite öğrencilerinin yaşam alanlarına el attılar yurtlara giriş saati den tutun şehirde bağımsız bir binada kiralık yerlere kadar ya kardeşim madem bu yaşam şekli size uymuyorsa ya bu ülkenin sınırları dışına çıkın şöyle Sudi İran Afganistan a gidin