Hükümlü hasta odasında yangın

Hükümlü hasta odasında yangın
Hükümlü hasta odasında yangın
Tokat GOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, iki mahkumun kaldığı hükümlü hasta odasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü

TOKAT - Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 2 mahkumun kaldığı hükümlü hasta odasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, hastanenin giriş katındaki hükümlü hasta odasında saat 14.30 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın nedeniyle duman altında kalan acil servisteki hastalar tahliye edildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü.

GOÜ REKTÖRÜ ŞAHİN: MAHKUMLAR GÜVENLİ YERE ALINDI

Yangın nedeniyle hastaneye gelen GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanede küçük çapta bir yangın çıktığını belirterek, "Burada yatan mahkumlar güvenli yere alındı. Temizlendikten sonra burasını tekrar kullanmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Bir gazetecinin "Yangını mahkumların çıkarttığı söyleniyor. Bu konu ile ilgili ne söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Şahin, "O konuda detayı ilgili birimler ifade edecektir. Hastane hizmetlerini veren bir kurum olarak sağlık alanımızda hiçbir sorun yok" dedi.
Şahin, yangında hiç kimsenin dumandan etkilenmediğini sözlerine ekledi.

Yangının, odada yatan iki mahkum tarafından çıkartıldığı iddia edildi.(aa)