'Hüloğ' afişine 6 gözaltı

'Hüloğ' afişine 6 gözaltı
'Hüloğ' afişine 6 gözaltı
Trakya'da çeşitli ziyaretlere katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da beklenmedik bir protestoyla karşılaştı. Erdoğan Tekirdağ'a geldiğinde 'Her yer boşbakan, ne güzel Başbakan Hüloğ' yazılı afiş asan 6 TGB'li gözaltına alındı.

TEKİRDAĞ - Kırklareli ve ilçelerindeki ziyaretlerini tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Tekirdağ’a geldiği sırada bir grup Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi Hükümet Caddesi’ndeki TGB bürosunun binanın üçüncü katına üzerinde ’Her yer boşbakan, ne güzel Başbakan Hüloğ’ yazılı afişi astı. 

İhbar üzerine binanın önüne gelen polis ekipleri, savcılık izniyle Türkiye Gençlik Birliği Tekirdağ Şubesi binasında arama yaparak camdan sarkıtılan afişi söktü. Bina içerisinde bulunan 6 dernek üyesi de polis ekiplerince gözaltına alındı. TGB üyeleri gözaltına alındığı sırada, ’Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ sloganı attı. 

Gözaltına alınan TGB Tekirdağ İl Başkanı Ufuk Etci ile üyeler Emre Şahin, Emir Kabuğ, Ayşe Kübra Akyol, Betül Erdem ve Yusuf Aykan Kaleli ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. (DHA)