Hülya Avşar: Ben zaten akildim, öyle de kalacağım

Hülya Avşar: Ben zaten akildim, öyle de kalacağım
Hülya Avşar: Ben zaten akildim, öyle de kalacağım
Ünlü sanatçı Hülya Avşar, çözüm süreci ile ilgili atılan adımlar ve yapılan eleştirilere ilişkin açıklamalar yaptı.

Hülya Avşar, çözüm süreci ile ilgili atılan adımlar ve yapılan eleştirilere ilişkin samimi açıklamalar yaptı. İbrahim Tatlıses'in dün dünyaya gelen kızını görmek için hastaneye gelen Avşar, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Akil İnsanlar Heyeti ile ilgili yapılan eleştirilere tepki gösteren Avşar, “İnsanlar her şeyi eleştirmeye müsaitler. Bir baksınlar ne oluyor, ne bitiyor. Ben Türkiye ’de muhalefetin doğru yapıldığına hiçbir zaman inanmadım zaten. Yıllardan beri bir gün bir muhalefet yönetimin başındaki kişinin bir şeyini takdir etti mi? Ben hiç hatırlamıyorum. Bugüne kadar ‘Sayın Başbakanımız da bunda çok doğru’ diyeni görmediğim için muhalefet yaratmak için konuşulan şeyler beni çok mutlu etmiyor” diye konuştu.

“BEN SONUNA KADAR DESTEKLİYORUM”
İsim vermeden muhalefeti eleştiren ünlü sanatçı, “Ben isim vererek konuşmuyorum. Tabii ki onların da söylediği doğru şeyler var. Bir kere barış için atılmış bir adım var ortada. Bu yüzden insanların destek vermesi gerektiğine inanıyorum. Ben sonuna kadar destekliyorum. Bana bir görev verilirse dışardan seve seve yaparım. Ama bir dursunlar, baksınlar bakalım ne oluyor, ne bitiyor” dedi.

“BEN ZATEN AKİLDİM”
Avşar, Akil İnsanlar Heyeti’nde yer alan isimlere verilen görevin çok onur verici olduğunu ifade ederek, “Ama ben zaten akildim, hep de akil olmaya devam edeceğim. Yaptıklarım, düşündüklerim, yazdıklarım, davranışlarımla ben akilim. Zaten hep barıştan yana yıllardan beri gidiyordum, bundan sonra da gideceğim” şeklinde konuştu.

"SÜRE BANA AZ GELDİ"
Heyette yer alma teklifini neden kabul etmediği sorusu üzerine ise Avşar, “Ben zaten akildim. O bir aylık süre bana az geldi. Sonra o uzadı sanıyorum. Bence biraz daha uzayacaktır. Böyle şeylerde çok taş koymamak lazım. Ben iyi şeyler olacağına inanıyorum. Çünkü sonunda barış var. Çocuklarımızı düşünürsek, bu proje de çok iyi giderse inanın en başta herhalde ben onlarla birlikte gururla yürürüm. Her gece Allah’a dua ediyorum, askerlerimiz evlerine sağ salim kavuşsun, silahlar kalksın diye. Bunu da bir adım olarak görüyorum” yanıtını verdi. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/112905811290587

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HULYA AFSAR BILMECESI - Equalizer001

  Hülya Avşar: ?Ben zaten akildim, hep de akil olmaya devam edeceğim. Yaptıklarım, düşündüklerim, yazdıklarım, davranışlarımla ben akilim? demis. Hulya Afsar gibi Terazi burcunda dogan Mevlana: ?Insan akil ve dusunceden ibarettir, gerisi cesettir? demise de; Homeros: ?Genclikte ve guzellikte akil arama? demis. Hulya Afsar, her iki tanimada uyan bir insan ama gercek Hulya Afsar hangisi? Bu dugumu ancak Hulya Afsar genc ve guzel midir (?) sorusuna verilecek cevap cozer.

  akil ve sakil ... - lostmountain

  antalya film festivalinde de bu manzum s'akilliğinizi' gördük : hayatında sansür üzerine beş dakika düşünmemiş birini alıp jüri üyesi yaptılar ve o da 'ben bu filmi oynatmam' dedi.

  TOPAL KARINCA MISALI.. - Kara Ismail

  Ben once yorumculara sormak istiyorum.. Siz Allah askina akil insanlarin 'yetersiz'ligine mi karsisiniz, yoksa verilen goreve mi? Bir insan cok donanimli olabilir.. Fakat,boyle bir gorevi istemezse; onun birikimli olmasi boyle bir gorev icin anlam teskil etmez.. Insanlar cikip; "bu ulkede kan dursun" diyorlarsa, "sus sen capsizsin, birikimli degilsin" mi demeliyiz.. Sonra, siz cok donanimliysaniz, yada bildiginiz birikimli insanlar varsa; buyursunlar onlar katki sunsunlar.. "Onlari kimse cagirmadi,secmedi" diyorsanizsa; onlar gazete koselerinde yazabilirler konferansalar orgutleyebilirler.. Yeter ki istesinler..Cesitli platformlar var.. Gecmiste misyonerlik uzerine, sehir sehir dolasip; "vatan elden gidiyor"diye konferanslar verenler bugunde barsi ve kardeslik icin dolassalar ya!..'Akil insan'denilenler belki gercek anlamda akil degildirler ama bence yaptiklari, tuttuklari yol onemli!..Ayni Topak karinca gibi...

  .. - xyuıop

  tek bir konuda biraz mantıklı olmakla akil insan olunmaz, Hülya hanım. o kadar kolay değil. Magazin insanı dersek daha olur.

  kadınlar - yy2

  sayın gazetey o insan ne olursa olsun ne yaparsa yapsın kadınları bu şekilde aşağılamanız hiç hoş bir şey değil...

  konuşana bak - gazetey

  bu hanımın CV sini eski magazin dergi ve gazetelerinden okuyanlar sanırım şunları içinden geçiriyordur vay bee kimler ne oluyormuş :))))

  katılıyorum. - hexyshe

  sayın avşar'a katılmakla birlikte; tüm yaşayan insan formları için kalıp olamayanların 1 kişi için olabileceği bir rol model akil'ciliği yoktur....sadece afyon pazarlarına böyle bezirganbaşları vardır.