Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki

Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki
Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki
'Akil İnsanlar' listesine çağırıldığı halde gitmeyen Hülya Avşar ve çağırılacağı dedikodularına rağmen listeye giremeyen Nihat Doğan'dan farklı tepkiler geldi.

Radikal.com.tr - ‘Akil İnsanlar’ listesine girmesi beklenen ancak açıklanan listede ismi yer almayan Hülya Avşar, davet aldığını ancak çözüm sürecine dışardan destek vermek istediğini açıkladı.

Hülya Avşar çözüm sürecine destek amacı ile oluşturulan heyette yer alma teklifini neden kabul etmediğini “Şu anda çözüm sürecini dışarıdan desteklemeye karar verdim. Çözüm sürecini sonuna kadar destekliyorum, başarılı olacağına inanıyorum. Mutlaka bu sürecin içerisinde bireysel olarak bulunacağım." sözleriyle açıkladı.

NİHAT DOĞAN: BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR
Öte yandan son dönemlerde hükümete verdiği destek ve çözüm süreci için yaptığı çalışmalarla isminden söz ettiren, Diyarbakır ’daki tarihi Nevruz’da da en ön sıralarda olan Nihat Doğan, ‘Akil Adamlar’ listesine girememesine farklı bir tepki gösterdi.

Twitter hesabından kendisinin listeye girememesine sert tepki gösteren takipçilerinin tweetlerini retweet eden Doğan, aslında bu listeye girmeyi hiçbir zaman istemediğini söylerken ‘Bekir Bozdağ seçmedi diye akil insan olmayacak mıyım güldürmeyin” diye de sitem etti. Bugüne kadar yaptığı çabaların takdir edilmediğini de ima eden Doğan, ‘iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir’ dedi. Doğan, 7 bölgeyi il il gezerek barışı anlatacağını söyledi.

İşte Nihat Doğan’ın twitter hesabından yaptığı açıklamalar:
AKP kapatılmaya çalışılırken buna en büyük muhalefeti ben yaptım, açılım sürecine en büyük desteği verdim, referanduma en büyük desteği verdim.

Barış sürecine en büyük desteği ben verdim. Bunların bedelini üstüme atılan iftiralarla, istihzalarla ödedim ödemeye devam ediyorum.

Şunu herkes bilsin ki tüm bunları zerre kadar çıkar ve menfaat için yaptıysam dünyanın en namert insanı olayım. Asla görev istemedim istemem.

Ak partinin bir belediyesinde sahne almayalı herhalde 5 yıldır olmuştur. Mevzu şu ki tek amacım karanlıkları toplu iğne ucu kadar aydınlatmak.

Akil insan listesinde olmayı bir gün bile aklımdan geçirdiysem namerdim. Lakin Bekir Bozdağ seçmedi diye akil insan olmayacak mıyım güldürmeyin.

Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değildir, üzümü yemektir. Akil insanlara görevlerinde başarılar diliyorum. Çokta başarılı olacaklarına inanıyorum
Tüm ırk ve azınlıkların eşit şartlarda hür ve özgürce yaşadığı demokratik bir sisteme kavuşması için eskisinden çok daha fazla anlatacağım.

Benim vekil olabilmek için bunları yaptığımı ve bir partiye yarandığımı iddia edenlere gelince yav Muştan bağımsız aday olsam zaten kazanırım.

Bunca derde, tasaya, çabaya, üzülmeye, bağırmaya, çağırmaya, yıpranmaya ne gerek var. Aşiretimiz Muş'ta zaten yeterince büyüktür rahat seçilirim
Balık Bilmezse Halık Bilirmiş bizim derdimizde halıkın bilmesi, halkın bilmesidir. Makam sahiplerinin bilmesi değildir. Yapılacak çok işim var

Biliyorsunuz ki Myanmar'da Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor, vize başvurumu yaptım. Allah nasip ederse 15 gün sonra Çin ve Myanmar'a gideceğim.

Oradaki kardeşlerimize ulaşıp onları sorunlarını duyurabilmek için uğraşacak, dönüşte 7 bölgede barışı anlatmak için il il dolaşacağım.