Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki

Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki
Hülya Avşar ve Nihat Doğan'dan Akil İnsanlar listesine farklı tepki
'Akil İnsanlar' listesine çağırıldığı halde gitmeyen Hülya Avşar ve çağırılacağı dedikodularına rağmen listeye giremeyen Nihat Doğan'dan farklı tepkiler geldi.

Radikal.com.tr - ‘Akil İnsanlar’ listesine girmesi beklenen ancak açıklanan listede ismi yer almayan Hülya Avşar, davet aldığını ancak çözüm sürecine dışardan destek vermek istediğini açıkladı.

Hülya Avşar çözüm sürecine destek amacı ile oluşturulan heyette yer alma teklifini neden kabul etmediğini “Şu anda çözüm sürecini dışarıdan desteklemeye karar verdim. Çözüm sürecini sonuna kadar destekliyorum, başarılı olacağına inanıyorum. Mutlaka bu sürecin içerisinde bireysel olarak bulunacağım." sözleriyle açıkladı.

NİHAT DOĞAN: BALIK BİLMEZSE HALİK BİLİR
Öte yandan son dönemlerde hükümete verdiği destek ve çözüm süreci için yaptığı çalışmalarla isminden söz ettiren, Diyarbakır ’daki tarihi Nevruz’da da en ön sıralarda olan Nihat Doğan, ‘Akil Adamlar’ listesine girememesine farklı bir tepki gösterdi.

Twitter hesabından kendisinin listeye girememesine sert tepki gösteren takipçilerinin tweetlerini retweet eden Doğan, aslında bu listeye girmeyi hiçbir zaman istemediğini söylerken ‘Bekir Bozdağ seçmedi diye akil insan olmayacak mıyım güldürmeyin” diye de sitem etti. Bugüne kadar yaptığı çabaların takdir edilmediğini de ima eden Doğan, ‘iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir’ dedi. Doğan, 7 bölgeyi il il gezerek barışı anlatacağını söyledi.

İşte Nihat Doğan’ın twitter hesabından yaptığı açıklamalar:
AKP kapatılmaya çalışılırken buna en büyük muhalefeti ben yaptım, açılım sürecine en büyük desteği verdim, referanduma en büyük desteği verdim.

Barış sürecine en büyük desteği ben verdim. Bunların bedelini üstüme atılan iftiralarla, istihzalarla ödedim ödemeye devam ediyorum.

Şunu herkes bilsin ki tüm bunları zerre kadar çıkar ve menfaat için yaptıysam dünyanın en namert insanı olayım. Asla görev istemedim istemem.

Ak partinin bir belediyesinde sahne almayalı herhalde 5 yıldır olmuştur. Mevzu şu ki tek amacım karanlıkları toplu iğne ucu kadar aydınlatmak.

Akil insan listesinde olmayı bir gün bile aklımdan geçirdiysem namerdim. Lakin Bekir Bozdağ seçmedi diye akil insan olmayacak mıyım güldürmeyin.

Bizim derdimiz bağcıyı dövmek değildir, üzümü yemektir. Akil insanlara görevlerinde başarılar diliyorum. Çokta başarılı olacaklarına inanıyorum
Tüm ırk ve azınlıkların eşit şartlarda hür ve özgürce yaşadığı demokratik bir sisteme kavuşması için eskisinden çok daha fazla anlatacağım.

Benim vekil olabilmek için bunları yaptığımı ve bir partiye yarandığımı iddia edenlere gelince yav Muştan bağımsız aday olsam zaten kazanırım.

Bunca derde, tasaya, çabaya, üzülmeye, bağırmaya, çağırmaya, yıpranmaya ne gerek var. Aşiretimiz Muş'ta zaten yeterince büyüktür rahat seçilirim
Balık Bilmezse Halık Bilirmiş bizim derdimizde halıkın bilmesi, halkın bilmesidir. Makam sahiplerinin bilmesi değildir. Yapılacak çok işim var

Biliyorsunuz ki Myanmar'da Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor, vize başvurumu yaptım. Allah nasip ederse 15 gün sonra Çin ve Myanmar'a gideceğim.

Oradaki kardeşlerimize ulaşıp onları sorunlarını duyurabilmek için uğraşacak, dönüşte 7 bölgede barışı anlatmak için il il dolaşacağım.


  http://www.radikal.com.tr/112796111279618

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Benden uzak, düşmanım yok ama olursa ondan da uzak olsun. - thinkerbell

  Bence Nihat Doğan gibi adamlar komik değiller, tehlikeli bir virüs türü bunlar. Ağzına aldığı her kavramın, duygunun içini boşaltan şeyler. Bir de bu adamın aslında çok zeki olduğunu, bunları hep bilerek yaptığını falan söyleyenler var. Gidin işinize rica edeceğim. Konu başka. Kapitalizmin her değeri metalaştırması gibi, bunlar da bir konuya dahil oldular mı işin suyunu çıkarıyorlar. İçindeki anlamı şırıngayla çekip, toplumsalı kitlesel hale getiriyorlar. Bugilleri, özellikle de bu şahsiyeti değer verdiğim her şeyden uzakta isterim. Zaten kendinden biz diye bahsedenden korkacaksın. Gollum gibi. Tövbe tövbe.

  NIHAT DOGAN VE YENEKSIZ REKLAM SIRKETI - Equalizer001

  Nihat Dogan, acil olarak managerini ve Reklam sirketini degistirmesi gerekir. Manageri veya reklam Ajani kim ise, o kadar kotu ki; Nihat Dogan?i sokmadigi kilik birakmadi. Venezuela?ya gondermeler, foto shop hilesi ile Haca gitmis gibi gostermeler, Nihat?in agzindan cikmis gibi sacma sapan demec vermeler, Nihat Dogan?a faydadan cok, zarar veriyor ve gelecegini karartiyor. Tabi, cocugu borclandirarak, adina her konuda reklam yapma antlasmasina imza attirmadilarsa.

  Akil adami/kadini atama isi ... - cetin_ist

  Genis tabanli bir tartisma ortami yaratmak genel olarak pozitif bir fikir, sivillerden fikir almak da yararli. Ama yaklasimin sorunlari da yok degil. Anlasilan durum, bir "milletvekili listesi" olayina donusmus durumda. Halkin, parti genel baskanin siraladigi aday adaylarini secmesi ile TBMM'e girme durumunu yaratan sistem gibi. Bu, TR'de halkin "sectigi" milletvekillerin bagimsiz olamamalarinin nedeni olan sistem (vekillerinin bagimsiz olmadigi bir halk ve secimler - "ileri" demokrasi durumu). Uc ana sorun var orta yerde: (i) akil adami/kadinin hukumet tarafindan atanmasinin yarattigi bir ruh hali, (ii) kamuoyunun "akil" adaminin/kadininin atanmasini normal karsilama felaketi, ve (iii) eski film "artislerinin" akil adami/kadini olarak kabul olmasi durumu (insaf, o filmleri kimse izlemiyor mu artik?). Herneyse, hayirli olsun.

  Hımmm... - citizen

  Nihat Doğan'ı çağırmadıklarına göre demek ki bu iş gerçekten ciddi bir iş. Şimdi daha iyi anladım...

  Nihat Doğan - surrealist_tr

  Tüm eksikliklerine rağmen,barışı bu kadar konuşan biri gerçek övgüyü hakediyordur.

  Nihat Doğan'dan yepyeni iki parçalık single... AKİL OĞLAN... - serseriser

  [1] Üzüm yemek var iken, bağcıyı dövmek niye... Üzgünüm mü sandınız, Bekir seçmedi diye..................... [2] Tadı olmaz yemeğin, koymazsan biraz soğan... Bu iş baştan yatmıştır, yok ise Nihat Doğan...

  ** - yawan

  habere bak, güler misin ağlar mısın? hele o "bizim aşiret çok büyük, rahat seçilirim" kısmı tam ağlamalık