Hülya Avşar'a meyve ağaçlarından kötü haber

Hülya Avşar'a meyve ağaçlarından kötü haber
Hülya Avşar'a meyve ağaçlarından kötü haber

Evinin önündeki ağaçları kestirmekle suçlanan Avşar?ın beraat kararı bozuldu.

ANKARA - Sarıyer Büyükdere’deki evinin önündeki meyve ağaçlarını kestirmekle suçlanan, ancak beraat eden Hülya Avşar hakkındaki karar Yargıtay’dan döndü. Avşar’a yeniden yargı yolu göründü.
Avşar, evinin istinat duvarının inşası ve çevre düzenlemesi sırasında, ‘manzarayı kapatan’ armut, kiraz, erik ve inci cinsi 13 ağacı kestirmekle suçlanıyordu. Sarıyer 1. Asliye Ceza Mahkemesi “Bu suçu işlediği sabit değil” diyerek Avşar hakkında beraat kararı verdi. Karar temyize gitti.
Yargıtay 9. Ceza Dairesi de Avşar’ın beraatına ilişkin yerel mahkeme kararını, oybirliğiyle bozdu. Kararın gerekçesinde “13 ağacın çalışanlarca görüntüyü engellemesi nedeniyle kesildiği ve araziye hafriyat artığı döküldüğü tanık anlatımları, sunulan fotoğraflar, tapu kaydı, bilirkişi raporu gibi kanıtlarla saptandı” denildi. Hafriyat dökülmesi ve çevre düzenlemesi onarım işinin de sanık Avşar’ın talimatı doğrultusunda yapıldığı belirtildi. Ve Avşar’ın ‘meyveli ağacı kesmek dolayısıyla mala zarar vermek suçunu işlediği kanıtlandığı halde’ beraat ettirildiği vurgulanarak yerel mahkemenin kararı bozuldu. (Radikal)